settings icon
share icon
Jautājums

Vai mums jāmeklē dzīvesbiedrs aktīvi vai jāgaida līdz Dievs to sūtīs mūsu ceļā?

Atbilde


Atbilde uz abiem jautājumiem ir ”jā.” Tomēr, starp šiem diviem jautājumiem jāuztur nopietns līdzsvars. Meklējot dzīvesbiedru nav jākļūst neprātīgiem vai izmisušiem, bet arī nevajadzētu izrādīt pilnīgu pasivitāti domājot, ka Dievs kādu dienu pievedīs klāt potenciālo dzīvesbiedru. Tā kā esam Kristieši, tad vislabākais veids kā uzsākt potenciālā dzīvesbiedra meklēšanu ir caur lūgšanām. Vispirms mums jāpakļauj savas dzīves Dievam. ”Meklē savu prieku savā Kungā, tad Viņš tev dos, pēc kā tava sirds ilgojas!” (Psalms 37:4). Meklēt savu prieku Kungā nozīmē izrādīt sajūsmu un prieku, ka zinām Viņu un ticam Viņam, tādējādi mēs varam sagaidīt, ka Viņš atgriezeniski iepriecinās un ielīksmos mūs. Viņš ieliks Savas vēlmes mūsu sirdīs. Attiecībā uz dzīvesbiedra meklējumiem tas nozīmē to, ka mēs skatīsimies pēc potenciālā dzīvesbiedra, kurš būs vēlams un patīkams Dieva acīs, un tādējādi labs priekš mums, un kurš vēlāk turpinās ielīksmot mūs. Sak.gr.3:6 ir teikts: ”bet domā uz To Kungu visos savos ceļos, tad Viņš darīs līdzenas tavas tekas.” Domāt uz To Kungu potenciālā dzīvesbiedra meklējumu laika periodā nozīmē to, ka mēs visā pilnībā pakļaujamies Dieva augstākajai varai un sakām Viņam, ka viss, ko Viņš nolemj ir labs un tieši tas, ko mēs gribam.

Pēc tam, kad visā pilnībā esam sevi pakļāvuši Dieva gribai, mums skaidri jāzina visas dievbijīga vīra vai sievas rakstura īpašības un jāmeklē persona ar atbilstošām garīgajām kvalitātēm. Pirmkārt, ļoti svarīgi ir saprast un zināt šīs kvalitātes un pēc tam lūkoties pēc personas, kas tām atbilst. ”Iemīlēties” kādā un vēlāk atklāt, ka šī persona neatbilst mūsu garīgajām kvalitātēm nozīmē sagādāt sev sirds sāpes un nostādīt sevi ļoti nepatīkamā situācijā.

Ar brīdi, kad saprotam, ko Bībele saka attiecībā uz meklējamo objektu, mēs sākam aktīvi skatīties pēc dzīvesbiedra ar pilnu sapratni, ka meklēšanas procesa laikā Dievs liks mūsu ceļā īsto personu saskaņā ar Viņa perfekto gribu un laika izvēli. Caur mūsu lūgšanām Dievs vadīs mūs pie personas, kuru Viņš izvēlēsies priekš mums. Ja mēs gaidām uz Dievu un paļaujamies uz Viņa laika izvēli, tad mums tiks dota īstā persona, kas saderēs ar mūsu izcelšanos, personību un vēlmēm. Mums jātic Viņam un Viņa perfektajai laika izvēlei (Sak.gr.3:5) pat ja Viņa izvēlētais laiks nesakrīt ar mūsu. Dažreiz, attiecībā uz kādu personu Dieva griba un aicinājums ir neiesaistīties laulībās (1.Kor.7), bet šādos gadījumos Viņš to padara ļoti skaidri saprotamu novēršot jeb izkliedējot visas domas par precībām.

Dieva izvēlētais laiks vienmēr ir perfekts. Tāpēc, ar ticību sirdī un pacietības pilni mēs gaidīsim un saņemsim visu, ko Viņš ir apsolījis (Ebr.6:12).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai mums jāmeklē dzīvesbiedrs aktīvi vai jāgaida līdz Dievs to sūtīs mūsu ceļā?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries