settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir duālisms?

Atbilde


Teoloģijā duālisma jēdziens pieņem, ka pastāv divas atšķirīgas esamības, kas ir vienādi varenas un spēcīgas – labais un ļaunais. Kristietības ”duālismā” Dievs pārstāv labo esamību un Sātans pārstāv ļauno esamību.

Patiesība ir tāda, ka, lai arī Sātanam pieder nedaudz varas, tomēr viņš nav vienlīdzīgs ar Visvareno Dievu, jo Sātans ir Dieva radīts. Viņš tika radīts kā eņģelis un vēlāk sacēlās pret Dievu (Jes.gr.14:12-15; Eceh.hr.28:13-17). Svētajos Rakstos ir teikts: ”Bērniņi, jūs to uzvarējāt, jūs esat no Dieva, jo Tas, kas jūsos, ir lielāks nekā tas, kas pasaulē” (1.Jņ.4:4). Saskaņā ar Svētajiem Rakstiem duālisms nepastāv. Nepastāv divas pretējas varas vai līdzīgi spēki saukti par labo un ļauno. Labais, ko pārstāv Visvarenais Dievs ir spēcīgākā vara visā universā bez mazākā izņēmuma. Ļaunais, ko pārstāv Sātans ir ar daudz mazāku varu un tas nemaz nevar līdzināties labajam. Ļaunais būs vienmēr sakauts un uzveikts pilnīgi katrā sacīkstē ar Dievu. Jo Visvarenais Dievs, labā būtība ir visspēcīgs, turpretim Sātanam tāda spēka nav.

Katra mācība, kas attēlo labo un ļauno kā divus līdzīgus spēkus ir pretrunā ar Svēto Rakstu pozīciju, kas saka, ka labais ir Visvarenā Dieva pārstāvēts un dominē pār visu universu. Sātanam nav dominējošās varas un viņš nekad nebūs līdzīgs Dievam, tāpēc katra mācība, kas apgalvo, ka Sātanam varētu piederēt vara ir apzīmēta kā viltus mācība. Lai arī par mēģinājumu kļūt pārākam par Dievu Sātans tika padzīts no debesīm, tomēr tas nenozīmē, ka viņš līdz šim nemēģina līdzināties vai kļūt augstāks par Dievu kā to liecina galvenās ”duālisma” doktrīnas, kas galvenokārt ir radušās filozofiskās cilvēku gudrības rezultātā.

Visa lielā universa plašumos nav iespējams tas, ka duālisms varētu eksistēt. Pastāv tikai viena primārā vara un šī vara ir Visvarenais, spēcīgais Dievs, kā tas mums ir atklāts Bībelē. Saskaņā ar Bībeliskajām liecībām ir tikai viena vara, kas valda, bet ne divas. Tādējādi, katra mācība par duālismu, kas apgalvo, ka pastāv divas līdzīgas varas (labais un ļaunais) ir viltus, kļūdaina mācība.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir duālisms?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries