settings icon
share icon
Jautājums

Ko Bībele saka par desmitās tiesas ziedošanu baznīcai?

Atbilde


Desmitās tiesas ziedošana ir jautājums, ar kuru cīnās diezgan daudz kristiešu. Daudzās draudzēs tiek likts pārlieku liels uzsvars uz šo jautājumu. Tajā pašā laikā, ir daudzi kristieši, kas atsakās paklausīt Bībeles pamudinājumam ziedot Tā Kunga darbam. Desmitās tiesas vai cita naudas apjoma ziedošanai vajadzētu radīt prieku, būt par svētību. Diemžēl reti kad tā arī notiek vairumā baznīcu šodien.

Desmitā tiesa ir Vecās Derības jēdziens. Bauslība pavēlēja ziedot desmit procentus no visiem saviem ienākumiem, kā arī no izaudzētās ražas Templim (3. Mozus 27:30; 4. Mozus 18:26; 5. Mozus 14:24; 2. Laiku 31:5). Daži to saprot tā, ka tā bija zināma veida nodokļu sistēma, lai parūpētos par priesteriem un Levītiem, kas kalpoja Templī. Jaunā Derība nekur nepavēl vai pat nepamudina kristiešus pieturēties pie šī legālistiskā desmitās tiesas principa. Pāvils pamāca kristiešus atlikt malā kādu daļu no viņu ienākumiem, lai atbalstītu savu draudzi (1. Korintiešiem 16:1-2).

Jaunā Derība nekur nemin konkrētu apjomu, ko vajadzētu ziedot baznīcai, tikai saka, ka jāziedo tik, „cik bijis iespējams atlicināt” (1. Korintiešiem 16:2). Kristīgā baznīca ir pārņēmusi no Vecās Derības šos desmit procentus kā „ieteicamo minimumu” tam, ko vajadzētu ziedot. Taču, kristiešiem nevajadzētu justies spiestiem vienmēr ziedot tieši 10% no saviem ienākumiem. Kristiešiem vajadzētu ziedot tik, „cik bijis iespējams atlicināt”. Reizēm tas nozīmē ziedot vairāk kā 10%, reizēm mazāk. Tas viss ir atkarīgs no kristieša iespējām un draudzes vajadzībām. Katram kristietim vajadzētu godprātīgi lūgt un meklēt Dieva vadību un gudrību par to, cik kurā reizē ziedot (Jēkaba 1:5). „Ikviens lai dara, kā tas savā sirdī apņēmies, ne smagu sirdi vai piespiests; jo priecīgu devēju Dievs mīl” (2. Korintiešiem 9:7).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko Bībele saka par desmitās tiesas ziedošanu baznīcai?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries