settings icon
share icon
Jautājums

Vai cilvēka dvēsele ir mirstīga vai nemirstīga?

Atbilde


Bez šaubām varam atbildēt, ka cilvēka dvēsele ir nemirstīga. Tas ir skaidri redzams gan Vecā Testamenta, gan Jaunā Testamenta Rakstos: Ps.22:27; 23:6; 49:9-10; Māc.gr.12:7; Dan.gr.12:2-3; Mt.ev.25:46: 1.Kor.15:12-19. Dan.gr.12:2 saka: ”Un daudzi no tiem, kas dus zemes pīšļos, uzmodīsies: citi mūžīgai dzīvībai, citi mūžīgam negodam un kaunam.” Arī Jēzus teica, ka ļaunie ”ieies mūžīgā sodībā, bet taisnie mūžīgā dzīvībā” (Mt.ev.25:46). Ar to pašu grieķu vārdu, kas lietots attiecībā uz abiem - ”sodu” un ”dzīvi,” skaidri redzams, ka gan ļaunam, gan taisnam ir nemirstīga dvēsele.

Nepārprotama un skaidra ir Bībeles mācība, ka visi cilvēki, gan glābtie, gan zudušie dzīvos mūžīgi - vai nu debesīs, vai nu ellē. Mirstot miesiskajam ķermenim patiesā un īstā garīgā dzīve savu eksistenci nepārstāj. Mūsu dvēseles dzīvos mūžīgi – vai nu Dieva klātbūtnē debesīs, ja esam glābti; vai arī ellē, ja esam noraidījuši Dieva pestīšanas dāvanu. Būtībā, Bībele apsola skaidri, ka ne vien mūsu dvēseles dzīvos mūžīgi, bet arī mūsu ķermeņi būs atjaunoti. Un šī cerība, ka mūsu ķermeņi atdzims ir pati Kristiešu ticības esence (1.Kor.15:12-19).

Lai arī mūsu dvēseles ir nemirstīgas, tomēr vienmēr jāatceras tas, ka mēs neesam mūžīgi tādā pašā veidā kā Dievs ir. Dievs ir viena patiesi mūžīga būtne, jo Viņam nav ne sākuma, ne beigu. Dievs vienmēr ir bijis un vienmēr būs. Visas pārējās jūtīgās radības - gan cilvēki, gan eņģeļi ir ierobežoti tajā, ka visiem ir sākums. Mūsu dvēseles ir mūžīgas sākot ar mirkli, kad tiekam ieņemti, tāpēc mums visiem ir sākums. Bībele neatbalsta un neapstiprina pieņēmumu, ka mūsu dvēseles jau ir bijušas pirms mums. Mūsu dvēseles ir nemirstīgas, jo Dievs tās tādas ir radījis, bet tām ir sākums. Tās nebija eksistējušas visu laiku, bet gan radušās katra savā noteiktajā laikā.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai cilvēka dvēsele ir mirstīga vai nemirstīga?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries