settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir Ciāna? Kas ir Ciānas Kalns? Kā Bībele attiecināma uz Ciānu?

Atbilde


Psalmi 87:2-3 saka: ‘’Kungs mīl Ciānas vārtus vairāk par visiem Jēkaba mājokļiem. Dižas lietas ir teiktas par tevi, tu, Dieva pilsēta!’’ Vārds ‘’Ciāna’’ Bībelē ir minēts vairāk nekā 150 reizes un būtībā šī vārda nozīme ir ‘’nocietinājums.’’ Bībelē Ciāna ir aprakstīta kā Dāvida pilsēta, un arī kā Dieva pilsēta. Bībelei progresējot, virzoties uz priekšu, vārda ‘’Ciāna’’ nozīme sāk pārveidoties attēlojot vairāk fizisku pilsētu ar spēcīgāku garīgo nozīmi.

Pirmos reizi Bībelē Ciāna ir minēta 2.Sam.5:7: ‘’Bet Dāvids ieņēma Ciānas cietoksni – nu tā ir Dāvida pilsēta!’’ No sākuma Ciāna bija jebusiešu cietoksnis, kas atradās Jeruzalemes pilsētā. Ciāna pastāvēja ne tikai kā cietoksnis, bet arī aizsargāja pilsētu, kurā šis cietoksnis stāvēja. Pēc tam, kad Dāvids iekaroja ‘’Ciānas cietoksni jeb balstu’’ to nosauca par ‘’Dāvida pilsētu’’ (1.Ķēn.8:1; 1.Laiku gr.11:5; 2.Laiku gr.5:2).

Kad Sālamans cēla templi Jeruzalemē, Ciāna bija paplašināta ar nolūku, lai tajā iekļautu templi un apkārtējās zemes (Psalmi 2:6, 48:3, 12:13, 132:13). Vēlākos laikos ar Ciānas vārdu tika apzīmēta Jeruzalemes pilsēta, Jūdu zeme, un visi Izraēlas cilvēki kopumā (Jes.40:9; Jer.31:12; Cah.9:13).

Vissvarīgākais ‘’Ciānas’’ vārda pielietojums ir ar teoloģisku nozīmi. Ar vārdu Ciāna pārnestā nozīmē, tēlaini, tiek apzīmēti Izraēlas ļaudis kā Dieva cilvēki (Jes.60:14). Garīgā Ciānas nozīme ir turpināta Jaunajā Testamentā, kur Ciānai tiek piešķirta jēga attiecībā uz Kristiešiem Dieva garīgajā valstībā, debesu Jeruzalemē (Ebr.12:22; Atkl.gr.14:1). Pēteris atsaucas uz Kristu kā uz Ciānas stūrakmeni: ‘’Redzi, es lieku Ciānā stūrakmeni, izredzētu un dārgu, un ikviens, kas uz to tic, netiks apkaunots nekad’’ (1.Pēt.2:6).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir Ciāna? Kas ir Ciānas Kalns? Kā Bībele attiecināma uz Ciānu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries