settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir četri apokalipses jātnieki?

Atbilde


Četri apokalipses jātnieki ir aprakstīti Atklāsmes grāmatas sestajā nodaļā, panti 1-8. Šie četri jātnieki ir simboliski apraksti dažādiem notikumiem, kas notiks pasaules gala beigās. Pirmais apokalipses jātnieks ir minēts Atkl.gr.6:2: ”Tad es ieraudzīju, un redzi – balts zirgs, un uz tā sēž kāds, kam šaujamloks rokā; viņam tiek dots vainags, un viņš izjāj kā uzvarētājs – lai uzvarētu.” Šis pirmais jātnieks iespējams attiecas uz antikristu, kam būs dota vara un kurš sakaus visus, kuri mēģinās izrādīt pretestību viņam. Antikrists ir viltus Kristus atdarinātājs, kurš tāpat atgriezīsies uz balta zirga (Atkl.gr.19:11-16).

Otrais apokalipses jātnieks parādās Atkl.gr.6:4: ”Tad izjāj cits – ugunīgs zirgs, un tam, kas sēž uz tā, tiek dota vara atņemt zemei mieru, ka cilvēki cits citu apkautu; un viņam tiek dots liels zobens.” Otrais jātnieks norāda uz šausmīgu karu, kas sāksies pasaules gala laikā.

Trešais jātnieks ir aprakstīts Atkl.gr.6:5-6: ”Un, kad Jērs atvēra trešo zīmogu, es dzirdēju trešo dzīvo būtni saucam: nāc! Tad es ieraudzīju, un redzi – melns zirgs, un tas, kas sēž uz tā, tur rikā svaru kausus. Es dzirdēju it kā balsi četru dzīvo būtņu vidū sakām: mērs kviešu par denāriju vai trīs mēri miežu par denāriju, eļļu un vīnu nesamaitā!” Trešais apokalipses jātnieks norāda uz lielu badu, kas iespējams būs sācies kara rezultātā pēc otrā jātnieka.

Ceturtais jātnieks ir minēts Atkl.gr.6:8: ”Un es ieraudzīju, un redzi – bālganzaļš zirgs, uz tā kāds sēž, un viņa vārds ir nāve, un elle sekoja viņam, un tiem tika dota vara pār ceturto zemes daļu – nokaut ar zobenu un badu, un nāvi, un ar zemes zvēriem.” Ceturtais apokalipses jātnieks ir simbols nāvei un izpostīšanai, sabrukumam un iznīcināšanai. Un šķiet, ka tas ir iepriekšējo triju kombinācija. Ceturtais apokalipses jātnieks turpinās briesmīgo karu un šausmīgo badu, un tas viss vēl vairāk saasināsies pieaugot dažādām mocībām, mērim un slimībām. Bet kas pārsteidz visvairāk, vai pat var teikt, - biedina, ir tas, ka ceturtais apokalipses jātnieks ir tikai ”priekštecis” vai iesākums visam, kas vēl tikai nāks vēlāk, lielajā posta laika periodā (Atkl.gr.8- 9 nodaļas un 16. nodaļa).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir četri apokalipses jātnieki?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries