settings icon
share icon
Jautājums

Vai Kristietim vajadzētu strādāt kopā ar neticīgo?

Atbilde


Šis jautājums – vai Kristietim vajadzētu/ drīkstētu iesaistīties darba darījumos kopā ar neticīgo – ir ļoti bieži uzdots. Runājot par šo tematu bieži vien tiek minēts pants no 2.Kor.6:14: ‘’Neejiet nesaderīgā jūgā kopā ar neticīgajiem: kas gan kopīgs taisnībai un ļaundarībai, kas kopīgs gaismai ar tumsu?’’ Bieži vien šis pants tiek uzskatīts kā aizliegums precēties ar ne Kristieti. Jā, nešaubīgi, šo pantu var attiecināt uz laulībām, bet tomēr šā panta kontekstā nekas nav teikts par ierobežojumiem attiecībā uz laulībām. Būtībā, visi ‘’nesaderīgā jūga’’ tipi ir aizliegti – laulības, intīma draudzība un daudzos gadījumos arī biznesa veidošana.

Netieši šī komanda norāda uz lielajām atšķirībām starp ticīgo un neticīgo. Galvenokārt, Kristiešu motivācija, mērķi un metodes ir vienkārši nesavienojami ar neticīgā dzīvi. Ticība maina personas raksturu. Kristiešu augstākais dzīves mērķis ir godināt Kungu Jēzu un iepriecināt Viņu it visās lietās; toties neticīgais, labākajā gadījumā, ir vienaldzīgs pret šādām lietām. Ja Kristiešu metodes un mērķi biznesa jautājumos ir tādi paši/ vienādi ar neticīgā metodēm un mērķiem, tad iespējams, ka Kristiešiem ir jāpārdomā un jāapsver no jauna savas prioritātes.

Tomēr 2.Kor.6:14 turpina: ‘’kas kopīgs gaismai ar tumsu?’’ Cilvēkiem ir ‘’jāsadarbojas’’ ar citiem, kad ir vajadzība ar kaut ko dalīties. Biznesa partneri ir savienoti tādā veidā, ka viņiem ir jādalās – kas pieder vienam, pieder arī otram. Šis ir precīzi tas, kas izsaka vārda ‘’sadarboties’’ nozīmi. Ar šiem principiem prātā, pareizākais tomēr ir izvairīties no biznesa partneriem, kuri nav ticīgie. Ja Kristietis no visas sirds, patiesi vēlas godāt To Kungu ar saviem darba darījumiem, tad konflikts ar neticīgo biznesa partneri būs neizbēgams. ‘’Vai divi ceļo kopā, ja iepriekš nav norunājuši?’’ (Am.3:3).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Kristietim vajadzētu strādāt kopā ar neticīgo?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries