settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir attaisnošana?

Atbilde


Vienkāršiem vārdiem runājot attaisnot nozīmē padarīt personu taisnu Dieva priekšā. Attaisnošana ir Dieva paziņojums, ka tie, kas pieņem Kristu ir taisni pamatojoties uz tiem piedēvēto Kristus taisnīgumu (2.Kor.5:21). Lai arī attaisnošana kā princips ir atrodama caur visiem Svētajiem Rakstiem, tomēr galvenais pants, kas apraksta attaisnošanu attiecībā uz ticīgajiem ir aprakstīts vēstulē Rom.3:21-26: ”Bet tagad neatkarīgi no bauslības ir atklājusies Dieva taisnība, par ko liecina bauslība un pravieši, - ka Dieva taisnība ticībā uz Jēzu Kristu ir viesiem kas tic; tur nav nekādas atšķirības, jo visi ir grēkojuši un visiem trūkst dievišķās godības. Dieva žēlastībā visi tiek attaisnoti bez nopelna, jo viņš tos atpircis Kristū Jēzū, viņā, ko Dievs licis par izlīgumu viņa asinīs, ko saņemam ticībā, lai Dievs parādītu savu taisnību. Un Dievs piedod grēkus, kas darīti iepriekš dievišķās pacietības laikā, lai parādītu savu taisnību tagadējos laikos- ka viņš pats ir taisns un attaisno to, kas tic Jēzum.”

Mēs esam attaisnoti, paziņoti par taisniem mūsu pestīšanas brīdī. Attaisnošana nepadara mūs taisnus, bet gan drīzāk pasludina mūs par taisniem. Mūsu taisnīgums nāk no mūsu izvēles noticēt Jēzus Kristus padarītajam darbam, kas ir pilnīgs. Viņa upuris pārklāj mūsu grēkus tā atļaujot Dievam redzēt mūs kā perfektus un bez grēka. Jo, kā ticīgi būdami mēs esam Kristū, tā arī Dievs redz Kristus taisnīgumu, kad Viņš lūkojas uz mums. Šis apmierina Dieva prasību pēc perfektuma; tādējādi Viņš pasludina mūs taisnus esam – Viņš attaisno mūs.

Vēstulē Rom.5:18-19 šis ir izskaidrots ļoti skaidri: ” Kā par viena cilvēka pārkāpumu visiem cilvēkiem nākusi pazudināšana, tāpat caur viena Cilvēka taisnību visiem cilvēkiem nākusi attaisnošana, kas ved dzīvībā. Kā viena cilvēka nepaklausības dēļ daudziem bija jākļūst par grēciniekiem, tāpat caur viena paklausību daudzi tiks darīti taisni.” Tikai caur attaisnošanu mēs varam dzīvot savas dzīves Dieva mierā. Tikai caur attaisnošanu mēs varam būt droši par savu pestīšanu. ”Tā nu starp mums, ticībā attaisnotajiem un Dievu ir iestājies miers caur mūsu Kungu Jēzu Kristu”(Rom.5:1). Tas skaidri saka, ka esam attaisnoti caur ticību un tagad mums ir miers ar Dievu caur mūsu Kungu Jēzu Kristu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir attaisnošana?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries