settings icon
share icon
Jautājums

Ko īsti nozīmē atstāt un pieķerties?

Atbilde


”Tādēļ vīrs atstās tēvu un māti un pieķersies savai sievai, un tie kļūs par vienu miesu” (1.Moz.gr.2:24). Citi tulkojumi saka: ”atstāj un savienojas,” ”atstāj un pieslienas, saplūst vai savienojas,” ”atstāj un tur cieši,” Tātad, ko īsti nozīmē atstāt māti un tēvu, un pieķerties sievai?

Saskaņā ar 1.Moz.gr.2.nodaļā rakstīto Dievs vispirms radīja Ādamu un pēc tam Ievu. Dievs Pats, personiski, izveda Ievu pie Ādama. Dievs Pats, personiski, iesvētīja tos, lai tie varētu savienoties svētā laulībā. Dievs teica, ka tie abi kļūs par vienu miesu. Šis ir laulāto draugu intīmākais punkts – mīlestības akts, kurā netiek iekļauta neviena cita persona. ”Pieķerties” nozīmē ”savienoties, pielipt, saplūst, būt cieši klāt vienam pie otra.” Šī ir divu cilvēku unikāla savienošanās vienā vienībā. Tas nozīmē nepadoties pat tad, ja notiek kas slikts, bet gan paciest, izturēt un darīt visu iespējamo, lai būtu kopā. Tas iekļauj to, ka visas lietas jāizrunā, jālūdzas kopā un jāsaglabā pacietība ticot tam, ka Dievs darbosies abu sirdīs. Tas nozīmē to, ka jāatzīst nepareizs solis un jālūdz piedošana meklējot padomu Dieva Vārdā katru dienu.

Ja viens no pāriem noraida atstāšanas un pieķeršanās principu, tad tas noteikti radīs problēmas laulāto dzīvē. Ja jaunlaulātie patiesi atsakās atstāt vecākus un dzīvot savu dzīvi, tad konflikti un stress laulāto dzīvē būs neizbēgami. Vecāku atstāšana nebūt nenozīmē to ignorēšanu vai laika nepavadīšanu ar viņiem. Atstāt vecākus nozīmē atzīt, ka tagad esat laulāti; esat jauna ģimene un šī jaunā ģimene ir augstākā prioritāte pāri visam. Pat pār jūsu veco ģimeni. Ja pāris neievēro pieķeršanās principu, tad tiem trūkst patiesas intimitātes un savienības sajūtas. Pieķeršanās vienam pie otra nenozīmē to, ka jābūt kopā nepārtraukti; vai ka nedrīkst satikties ar labiem draugiem ārpus ģimenes. Pieķeršanās viens otram nozīmē atzīt, ka esat savienoti, ”būtībā salīmēti,” viens ar otru. Vecās ģimenes atstāšana ir svarīgs etaps, lai jaunā ģimene augot un pilnveidojoties spētu izturēt smagus pārbaudījumu mirkļus un galu galā izveidotos brīnišķīgās, vienotās laulāto pāru attiecībās saskaņā ar Dieva ieceri un plānu.

Princips ”atstāt un pieķerties” laulības savienībā attēlo arī to savienību, kādu Dievs vēlas, lai mēs veidojam ar Viņu. ”Sekojiet Tam Kungam, savam Dievam, bīstieties Viņu un turiet Viņa baušļus, klausiet Viņa balsi, kalpojiet Viņam un pieķerieties Viņam” (5.Moz.gr.13:4). Tas nozīmē atstāt visus dievus kam bija kalpots, lai kas tas arī nebūtu bijis un pieķertos Viņam vienīgajam, mūsu īstajam un patiesajam Dievam. Mēs pieķeramies Viņam lasot Viņa doto Vārdu un pakļaujamies Viņa autoritātei pār mums. Pēc tam, ja turamies pie Viņa cieši klāt un sekojam Viņa Vārdam, mēs atklājam, ka visi Viņa norādījumi atstāt māti un tēvu kārtībā, lai pieķertos savam laulātajam draugam dod uzticēšanos un drošību, kā Viņš to ir iecerējis būt. Dievs Savu konstruēto laulības modeli uzskata par ļoti nopietnu lietu. Atstāšana un pieķeršanās ir Dieva plāns attiecībā pret laulātajiem draugiem. Un, ja mēs sekojam Dieva plānam, tad nekad un nekādā gadījumā nesaskaramies ar vilšanos.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko īsti nozīmē atstāt un pieķerties?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries