settings icon
share icon
Jautājums

Kāda ir atšķirība starp Sajūsmas jeb prieka laiku un Otro Atnākšanu?

Atbilde


Sajūsmas laiks un otrā Kristus atnākšana bieži vien ir neskaidri un mulsinoši temati. Dažreiz ir grūti noteikt, kad Svēto Rakstu panti runā par sajūsmu un kad par otro atnākšanu. Tomēr, studējot Bībeliskos pasaules gala laika pravietojumus ir ļoti svarīgi saprast atšķirību starp šiem diviem notikumiem.

Sajūsma ir tas laiks, kad Jēzus Kristus paņems prom no zemes Savu baznīcu (visus ticīgos Kristum). Sajūsmas laiks ir aprakstīts 1.vēstulē Tes.4:13-18 un 1.vēstulē Kor.15:50-54. Ticīgie, kas jau būs miruši, saņems savus jaunos ķermeņus un būs starp tiem, kas dzīvi un beigās satiks savu Kungu debesīs. Viss šis notiks vienā acumirklī. Otrā atnākšana ir tā, kad Jēzus atgriezīsies, lai sakautu antikristu, iznīcinātu ļaunumu un nostabilizētu Savu tūkstošgades valdījumu. Otrā atnākšana ir aprakstīta Atkl.gr.19:11-16.

Svarīgas atšķirības starp sajūsmas laiku un otro atnākšanu ir šādas:

1) sajūsmas laikā ticīgie satiks savu Kungu debesīs (1.Tes.4:17). Pie otrās atnākšanas ticīgie atgriezīsies ar To Kungu uz zemes (Atkl.gr.19:14).

2) otrā atnākšana notiks pēc lielā un briesmīgā posta laika perioda (Atkl.gr.6-19). Sajūsmas laiks būs pirms lielā posta laika (1.Tes.5:9; Atkl.gr.3:10).

3) sajūsmas laiks ir tas laiks, kad ticīgie tiks paņemti prom no zemes un tas būs izglābšanas akts (1.Tes.4:13-17, 5:9). Otrā atnākšana iekļauj neticīgo paņemšanu prom un tas būs sodīšanas akts. (Mt.ev.24:40-41).

4) sajūsmas laiks būs negaidīts un notiks pēkšņi (1.Kor.15:50-54). Otrā atnākšana būs visiem redzama un atklāta (Atkl.gr.1:7; Mt.ev.24:29-30).

5) otrā Kristus atnākšana nenotiks līdz brīdim, kamēr dažādi citi pasaules gala laika notikumi ieņems savu vietu, piepildīsies (2.Tes.2:4; Mt.ev.24:15-30; Atkl.gr.6-18 nodaļām). Sajūsmas laiks ir nenovēršams; tas var notikt kuru katru momentu (Tit.2:13; 1.Tes.4:13-18; 1.Kor.15:50-54).

Kāpēc ir tik svarīgi saprast un ievērot atšķirību starp sajūsmas laiku un otro atnākšanu?

1) ja sajūsmas laiks un otrā atnākšana būtu viens un tas pats gadījums, tad ticīgie būtu spiesti iziet caur briesmīgo posta laiku (1.Tes.5:9; Atkl.gr.3:10).

2) ja sajūsmas laiks un otrā atnākšana ir viens un tas pats gadījums, tad Kristus atgriešanās nav nenovēršama- jānotiek ļoti daudzām un dažādām lietām pirms Viņš var atgriezties (Mt.ev.24:4-30).

3) aprakstot posta periodu Atklāsmes grāmatas sākot ar 6to līdz 19jai nodaļai nekur nepiemin baznīcu. Posta perioda laikā – sauktu arī par ”Jēkaba bēdu laiku” (Jer.30:7) - Dievs atkal visu Savu uzmanību pievērsīs Izraēlai (Rom.11:17-31).

Sajūsmas laiks un otrā atnākšana ir līdzīgi, bet tomēr gluži atšķirīgi notikumi. Abi iekļauj Jēzus atgriešanos. Abi ir pasaules gala notikumi. Tomēr, svarīgi ir saprast un atpazīt atšķirības. Kopsummā, sajūsmas laiks ir Kristus atgriešanās mākoņos paņemt prom no zemes visus ticīgos pirms Dieva dusmām. Otrā atnākšana ir burtiska Kristus atgriešanās uz zemes izbeigt posta periodu un sakaut Antikristu, un visu viņa ļauno pasauli.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāda ir atšķirība starp Sajūsmas jeb prieka laiku un Otro Atnākšanu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries