settings icon
share icon
Jautājums

Kāda ir atšķirība starp cilvēka dvēseli un garu?

Atbilde


Dvēsele un gars ir divi galvenie nemateriālie aspekti, ko Svētie Raksti attiecina uz cilvēci. Saskatīt precīzas atšķirības starp šiem diviem varētu būt diezgan mulsinoši. Vārds ”gars” attiecas tikai uz nemateriālo cilvēces aspektu. Cilvēciskai būtnei pieder gars, bet mēs neesam gari. Svētie Raksti saka, ka tikai ticīgie ir garīgi dzīvi (1.Kor.2:11; Ebr.4:12; Jēkaba 2:26), bet neticīgie ir garīgi miruši (Ef.2:1-5; Kol.2:13). Pāvila rakstītajā varam lasīt, ka garīgais aspekts ir centrālā ass ticīgā dzīvē (1.Kor.2:14, 3:1; Ef.1:3, 5:19; Kol.1:9, 3:16). Gars ir cilvēku dzīves elements, kas dod spēju veidot intīmas attiecības ar Dievu. Katru reizi, kad ir lietots vārds ”gars,” tas attiecas uz nemateriālo cilvēces daļu, kas ”savieno” cilvēku ar Dievu, un Dievs ir Gars (Jāņa ev.4:24).

Vārds ”dvēsele” var attiekties uz abiem- materiālo un nemateriālo cilvēces dzīves aspekta daļu. Atšķirība starp dvēseli un garu it tā, ka cilvēks nav gars, bet cilvēks ir dvēsele. Cilvēciska būtne ir dvēsele. Pašā tā dziļākajā būtībā vārds ”dvēsele” nozīmē dzīve. Lai arī kā, ārpus tās dziļākās nozīmes Bībele runā par dvēseli daudzos kontekstos. Kā viens no tiem ir cilvēces dedzība uz grēku (Lūkasa ev.12:26). Jau no dabas cilvēks ir ļauns, kā rezultātā cilvēku dvēseles ir samaitātas. Dvēseles dzīves princips pārstāj darboties un ir paņemts prom fiziskās nāves mirklī (1.Mozus gr. 35:18; Jeremijas gr.15:2). Dvēsele kopā ar garu ir daudzu garīgo un emocionālo pieredžu centrs (Ījaba 30:25; Psalmi 43:5; Jeremijas gr.13:17). Jebkurā gadījumā lietojot vārdu ”dvēsele” tas ir attiecināms uz visu personu kopumā - dzīvu, vai jau aizkapa dzīvē esošu.

Dvēsele un gars ir vienoti, bet atdalāmi (Ebr.4:12). Dvēsele ir cilvēka būtība un pamats. Tas ir tas, kas mēs esam. Gars ir cilvēka būtības aspekts, kas savieno mūs ar Dievu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāda ir atšķirība starp cilvēka dvēseli un garu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries