settings icon
share icon
Jautājums

Kā es varu saprast Atklāsmes grāmatu?

Atbilde


Izskaidrot Bībeli tā, lai to saprastu (it īpaši Atklāsmes grāmatu) ir jāuztur konsekventa attieksme, t.i. pastāvīga, savienojama un atbilstoša hermeneitika - mācība par izskaidrošanas principiem, veids, kā izskaidrot Rakstu pantus. Normāla hermeneitika vai normāla Svēto Rakstu pantu interpretēšana nozīmē to, ka tik ilgi, kamēr vien pants vai nodaļa norāda, ka autors ir lietojis tēlainu valodu, to vajadzētu saprast tā parastajā nozīmē un atstāt tā, kā tas ir. Mums nav jāmeklē cita nozīmes un jēga, ja panta dabīgā jēga pati par sevi jau ir skaidra. Kā arī mums nav jāapgaro Raksti piešķirot vārdiem vai frāzēm jēgu, kas autoram Svētā Gara vadībā ir bijis skaidrs, bet gan tas ir jāsaprot precīzi tā, kā tas ir rakstīts.

Piemērs tam ir Atkl.gr.20 nodaļa. Daudzi piešķirs dažādas jēgas un nozīmes attiecībā uz tūkstošgades periodu. Tomēr, lietotā valodas izteiksme nenozīmē neko citu, kā vien to, ka tūkstošgadu periods arī būs literāri un precīzi tūkstošgadu.

Vienkāršs apraksts par Atklāsmes grāmatu ir atrodams 1:19. Pirmajā nodaļā augšāmceltais un godā celtais Kristus runā uz Jāni. Kristus saka Jānim: ”Tad nu raksti, ko tu redzēji, kas ir un kas notiks turpmāk.” Tas, ko Jānis redzēja pagātnē ir aprakstīts pirmajā nodaļā. Lietas, ”kas ir” (notikušas Jāņa dienā) aprakstītas 2 – 3 nodaļās (vēstules baznīcām). Lietas, ”kas notiks vēlāk” ir aprakstītas sākot ar 4to nodaļu līdz 22ajai nodaļai.

Runājot vispārīgi, 4tā līdz 18jai nodaļai Atklāsmes grāmatā runā par Dieva sodu pār visu cilvēci uz zemes virsas. Šis sods neattiecas uz baznīcu (1.Tes.5:2, 9). Pirms soda izpildes sākuma baznīca būs paņemta prom no zemes tā saucamajā sajūsmas jeb prieka un līksmības dienā (1.Tes.4:13-18; 1.Kor.15:51-52). Nodaļas 4-18 apraksta tā saucamo ”Jēkaba bēdu laiku” – ”Izraēlas bēdu laiku” (Jer.30:7; Dan.9:12, 12:1). Kā arī laiku, kad Dievs sodīs visus neticīgos par sacelšanos pret Viņu.

Atkl.gr.19.nodaļa apraksta Kristus atgriešanos kopā ar Savu baznīcu, Kristus līgavu. Viņš sakauj zvēru un viltus praviešus, un iemet tos uguns ezerā. 20.nodaļā Kristus sasaista Sātanu un iemet bezdibenī. Tad Kristus nodibina savu valdību, kas būs tūkstošgadu garumā. Šā perioda beigās sātans būs atbrīvots un izraisīs sacelšanos pret Dievu. Bet viņš būs ātri vien sakauts un iemests uguns ezerā uz mūžu. Pēc tā visa notiks pēdējā tiesa, tiesa pār visiem neticīgajiem un tie arī būs iemesti uguns ezerā.

21 un 22 nodaļas ir par to, kas attiecināts uz mūžīgo stāvokli. Šajās nodaļās Dievs rāda mums kāda būs dzīve mūžībā kopā ar Viņu. Atklāsmes grāmata ir saprotama. Dievs nekad mums to nebūtu devis, ja tās nozīme un jēga būtu pilnīgi nesaprotama mistērija. Atslēga šīs grāmatas saprašanai ir - pieņemt rakstīto tā, kā tas ir. Pēc iespējas vairāk burtiski, precīzi un tieši. Mums visiem ir jāsaprot tas, ka šī grāmata saka to, ko tā nozīmē un nozīmē to, ko saka.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kā es varu saprast Atklāsmes grāmatu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries