settings icon
share icon
Jautājums

Vai ir pareizi lūgt atkārtoti par vienu un to pašu lietu, vai arī mums vajadzētu lūgt tikai vienreiz?

Atbilde


Lk.ev.18:1-7 pantos Jēzus saka, ka bieži vien ir jālūdzas neatlaidīgi. Viņš stāsta par sievieti, kura nāca pie netaisnīga tiesneša meklēt taisnīgumu. Tikai viņas neatlaidīguma dēļ tiesnesis kļuva pieļāvīgs un deva lūgto. Jēzus norāda uz to, ka, ja pat netaisns tiesnesis apmierina personas lūgumu neatlaidības dēļ, tad, cik gan daudz vairāk Dievs, Savā lielajā mīlestībā uz mums, ”savus izvēlētos” uzklausīs un atbildēs. Stāsts par šo sievieti nemāca (kā tas bieži tiek nepareizi saprasts), ka Dievam noteikti jāatbild uz neatlaidīgām lūgšanām. Šis stāsts māca to, ka Dievs ir apsolījis atmaksāt pāridarītājiem, aizstāvēt, izlabot pāri darījumus, dāvāt taisnīgumu un izglābt no ienaidniekiem. Dievs rīkojas taisnīgi, jo Viņš ir taisnīgs, svēts un nīst grēku; atbildē uz lūgšanu Dievs tur Savus solījumus un demonstrē Savu varu.

Vēl cita ilustrācija attiecībā uz lūgšanām ir piedāvāta Lk.ev.11:5-12. Līdzīgi ilustrācijai par netaisno tiesnesi, šis stāsts ir par to, ka jāpalīdz citiem. Ja mēs, neņemot vērā savas neērtības, palīdzam draugam apmierināt viņa vajadzības, tad Dievs palīdzēs mums mūsu vajadzības brīdī; atbildēs uz lūgšanām un sniegs prasīto. Dievs nevienu lūgumu neuzskata par apgrūtinājumu. Tomēr Dieva apsolījums nodrošināt un apgādāt ar visu nepieciešamo nenozīmē, ka saņemsim visu, ko vien vēlamies, bet gan, ka saņemsim visu, kas mums ir vajadzīgs. Dievs zina mūsu vajadzības daudz labāk, nekā mēs paši. Tie paši apsolījumi lasāmi Mt.ev.7:7-11 un Lk.ev.11:13, kur ”labās dāvanas” ir izskaidrotas tālāk Svētā Gara veidolā.

Abi augšā minētie panti iedrošina mūs lūgt un būt neatlaidīgiem. Tik ilgi, kamēr vien lūgšana ir saskaņā ar Dieva gribu un plānu, nav nekas nepareizs lūgšanu atkārtot vēl un vēlreiz (1.Jņ.5:14-15). Turpiniet lūgt tik ilgi, kamēr Dievs apmierinās vajadzību vai vēlmi pēc kārotās lietas, vai arī izdzēsīs to vēlmi no jūsu sirds. Dažreiz Dievs liek mums gaidīt uz atbildi kārtībā, lai mācītu mūs pacietību, izturību un neatlaidību. Dažreiz mēs lūdzam kaut ko, kas ir saskaņā ar Dieva gribu, bet tam vēl nav pienācis laiks pēc Dieva plāna un tāpēc jāgaida. Dažreiz mēs lūdzām lietas, kas nav labas priekš mums, un tad Dievs saka ‘’Nē.’’ Lūgšana nav vienīgi mūsu prasību sniegšana Dievam, bet gan, tā ir Dieva gribas sniegšana mūsu sirdīm. Tātad, turpiniet lūgt, turpiniet klauvēt un turpiniet meklēt, līdz Dievs apmierinās jūsu vēlmi, vai arī pārliecinās jūs, ka lieta pēc kā kārojat, nav Viņa griba jūsu dzīvei.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai ir pareizi lūgt atkārtoti par vienu un to pašu lietu, vai arī mums vajadzētu lūgt tikai vienreiz?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries