settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir apokalipse?

Atbilde


Vārds ”apokalipse” nāk no sengrieķu (”apokalypsis” ar nozīmi ”atklāsme, atklāšana, izpaušana.’’) Dažreiz Atklāsmes grāmata ir saukta par ”Jāņa apokalipsi,” jo Dievs ir tas, kas atklāja Jānim pasaules gala notikumus. Turklāt, grieķu tekstā Atklāsmes grāmata sākas ar pašu vārdu, kas ir attiecināms uz ”apokalipsi.” Frāze ”apokaliptiskā literatūra” tiek lietota aprakstot simbolu, tēlu un numuru jēgu attēlojot nākotnes notikumus. Ārpus Atklāsmes grāmatas piemēri par apokaliptisko literatūru Bībelē ir atrodami Daniela gr. 7 - 12 nodaļās, Jesajas gr.24 - 27 nodaļās, Ecekiela gr.37 - 41 nodaļās un Caharijas grāmatas 9 - 12 nodaļās.

Kāpēc apokaliptiskā literatūra ir uzrakstīta lietojot šādus simbolus un tēlus? Apokaliptiskās grāmatas bija uzrakstītas laikā, kad bija jāievēro zināma piesardzība, tādējādi ziņa tika pasniegta ar simbolu un tēlu palīdzību. Turklāt, simbolisms radīja mistērijas elementa klātbūtni par laika un vietas detaļām. Tomēr, lietojot simbolus mērķis nebija radīt apjukumu un nesapratni, bet gan drīzāk pamācīt un iedrošināt Dieva sekotājus grūtos brīžos.

Aiz īpaša Bībeliskā jēdziena terms ”apokalipse” bieži tiek lietots attiecībā uz pasaules galu vai sevišķi uz pasaules gala notikumiem. Tādi pasaules gala notikumi kā otrā Jēzus atnākšana un Armagedona kauja bieži ir attiecināti uz Apokalipsi. Apokalipse būs pēdējā un galīgā atklāsme par to, kas ir Dievs - Viņa dusmas, Viņa taisnība un visbeidzot Viņa mīlestība. Jēzus Kristus ir augstākā Dieva ”apokalipse,” jo Viņš ir atklājis Dievu mums (Jņ.ev.14:9; Ebr.1:2).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir apokalipse?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries