settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir apcerošais garīgums?

Atbilde


Apcerošais garīgums ir ļoti bīstams visiem tiem, kuri vēlas dzīvot saskaņā ar Bībelē teikto, uz Dievu centrētu dzīvi. Parasti tas ir saistīts ar augošām baznīcu kustībām, kuras ir pārsātinātas ar viltotām mācībām. To izmanto arī grupas, kurām ir ļoti maza, ja vispār ir, sakarība ar Kristietību.

Praksē apcerošais garīgums galvenokārt ir centrēts uz meditāciju bez jebkādas Bībeliskas perspektīvas. Tādi panti kā Joz.gr.1:8 rakstītie patiesībā pārliecina un mudina mūs meditēt. Dievs bija pirmais, kas ieviesa jēdzienu ”meditācija” labā nozīmē. ”Lai tava mute nepamet šo bauslības grāmatu, meditē pār to dienu un nakti, lai tu akurāti un piesardzīgi darītu visu, kas tanī rakstīts. Tad tu būsi laimīgs, pārticis un veiksmīgs” (tiešs tulkojums no NIV. Latviešu tulkojumā Joz.gr.gr.1:8). Ievērojiet, ka katra meditācija jābūt saistīta ar Dieva Vārdu. Apcerošais garīgums virza uz meditāciju, kas burtiski nenozīmē neko. Praktizējot apcerošo garīgumu personai ir jāatbrīvo prāts no it visa un tikai ”jābūt,” ar domu, ka šāda darbība palīdzēs sasniegt dziļāku garīgo pieredzi. Tomēr Svētie Raksti pārliecina mūs pārveidot savus prātus un būt līdzīgiem Kristum, iegūt Viņa prātu. Prātu iztukšošana ir pilnīgā pretrunā ar šo aktīvo, apzināto transformāciju.

Apcerošais garīgums iedrošina cilvēkus dzīties pēc mistiskas pieredzes ar Dievu. Misticisms ir ticība, ka Dieva zināšanas, garīgā patiesība un galīgā realitāte var tikt sasniegta caur objektīvu pieredzi. Šis uzsvars uz pieredzi balstītām, empīriskām zināšanām burtiski izēd, aizskalo Svēto Rakstu autoritāti. Mēz zinām Dievu saskaņā ar Viņa Vārdu. ”Katrs Dieva iedvesmots raksts noderīgs mācīšanai, atspēkošanai, labošanai, audzināšanai taisnībā. Lai Dieva cilvēks būtu pilnīgs un katram labam darbam sagatavots” (2.Tim.3:16-17). Dieva Vārds ir pilnīgs un pabeigts. Nav ne mazākā iemesla ticēt, ka Dievs pievienos papildus mācību vai patiesību Savam Vārdam caur mistiskām darbībām. Tā vietā, visa mūsu ticība un viss, ko zinām par Dievu ir balstīts uz pierādītiem faktiem.

Mājas lapa – Apcerošā Garīguma Centrs – ļoti skaidri rezumē: ”mums visiem ir ļoti dažādas laicīgās un reliģiskās izcelsmes un mēs visi meklējam kā uzlabot savu ceļojumu caur garīgajām praksēm, un vēlamies izpētīt pasaules lielākās garīgās tradīcijas. Mēs visi vēlamies būt tuvāk mīlošajam Garam, kurš ir ieviesies un izplatījies visā radībā, un kurš iedvesmo mūs visus uz līdzjūtību pret visām būtnēm.” Nekas nevar būt tālāk no patiesības kā šis apgalvojums un tanī nav nekā Bībeliska. Pasaules ”garīgo tradīciju” pētīšana ir veltīga, tukša darbība, jo katra garīgā tradīcija, kas neceļ godā Kristu ir nepatiesa un kļūdaina. Vienīgais veids kā veidot tuvākas attiecības ar Dievu ir caur ceļu, kuru Viņš Pats noteica – caur Jēzu Kristu un Vārdu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir apcerošais garīgums?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries