settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir apcerošā lūgšana?

Atbilde


No sākuma paskatīsimies kas ir ”apcerošā (kontemplatīvā) lūgšana.” Apcerošā lūgšana nav vienīgi kaut kā ”apcerēšana vai novērošana lūgšanas laikā.” Bībele māca lūgt ar prātu (1.Kor.14:15), tādējādi top skaidrs, ka lūgšana neiekļauj kaut kā apcerēšanu. Lūgšana ar prātu nav tas, ko cilvēki saprot ar ”apcerošo lūgšanu.” Apcerošā lūgšana lēnām, bet neatlaidīgi sāk ienākt praksē un gūst popularitāti kustīgo baznīcu vidū; kustīgā baznīca ietver ļoti daudzas Bībelei pretrunīgas idejas un apcerošā lūgšana ir viena no tām. Apcerošā lūgšana ir zināma arī kā ”centrējošā lūgšana.” Tā ir meditatīva prakse, kurā iesaistītās personas koncentrējas uz kādu vārdu savās lūgšanās atkārtojot to. Lai arī atšķirīgās grupās šis lūgšanas veids ir piekopts ļoti atšķirīgos veidos, tomēr starp tiem pastāv līdzības. Apcerošās lūgšanas laikā tiek izvēlēts vārds kā simbols attiecībā uz personas nodomu vienprātībā piekrītot Dieva klātbūtnei un tam, ka Viņš darbojas līdzi. Parasti šis lūgšanas veids iekļauj ērtu sēdēšanu ar aizvērtām acīm pilnīgā mierā, koncentrēti un klusībā iepazīstoties ar svēto vārdu. Kad apcerošās lūgšanas laikā sākt nākt prātā domas, tad personai uzreiz ir jāpievēršas svētajam, izvēlētajam vārdam.

Lai arī šis varētu šķist kā nevainīga darbība, tomēr šim lūgšanu veidam nav ne mazākā Bībeles atbalsta. Būtībā šis lūgšanas veids ir absolūti pretējs lūgšanas definīcijai, kas dota Bībelē. ”Neraizējieties ne par ko, bet gan it visā, ar dziļu pateicību jūsu lūgšanas un aizlūgumi lai nāk Dieva priekšā” (Filipiešiem.4:6). ”Un tanī dienā jūs man vairs neko nejautāsiet. Patiesi, patiesi es jums saku: ja jūs ko lūgsiet no Tēva manā vārdā, to Viņš jums dos. Līdz šim jūs neko neesat lūguši manā vārdā; lūdziet un jūs saņemsiet, lai jūsu prieks būtu pilnīgs” (Jņ.ev.16:23-24). Šie un arī daudzi citi panti norāda, ka lūgšana ir aptverta un izprasta komunikācija ar Dievu, bet ne ezotēriska, mistiska meditācija.

Apcerošā lūgšana ir ar nolūku, lai koncentrējoties saņemtu mistisku pieredzi ar Dievu. Tomēr misticisms ir skaidri un galīgi subjektīvs, tas nekad nebalstās uz patiesību vai faktu. Dieva Vārds mums ir dots vienam vienīgam mērķim – balstīt savas dzīves un ticību tikai uz patiesību (2.Tim.3:16-17). Viss, ko zinām par Dievu ir balstīts uz neapgāžamiem faktiem. Ticēšana empīriskām zināšanām vairāk nekā Bībelei un tās sniegtajiem ziņojumiem novērš personu no standarta, kas ir Bībele.

Apcerošā lūgšana neatšķiras no meditatīvajām darbībām, kas tiek piekoptas austrumu reliģijās un Jaunā Laikmeta kultos. Tās skaļākie atbalstītāji apņem jeb iekļauj atvērtu garīgumu starp visu reliģiju piekritējiem veicinot ideju, ka pestīšana var tikt saņemta dažādos veidos un ceļos, pat ja Jēzus Kristus skaidri paziņoja, ka pestīšana nāk tikai un vienīgi caur Viņu (Jņ.ev.14:6). Apcerošā lūgšana, piekopta modernajās lūgšanu kustībās ir nepieņemama un pilnīgi pretēja patiesajai Kristietībai. Tādējādi noteikti noraidāma.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir apcerošā lūgšana?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries