settings icon
share icon
Jautājums

Ko nozīmē apbēdināt / apslāpēt Garu?

Atbilde


Svētajos Rakstos vārds ”apslāpēt” tiek lietots runājot par uguns apslāpēšanu/ apdzēšanu. Kad ticīgais uzliek ticības vairogu kā daļu no Dieva dotajiem aizsardzības līdzekļiem (Ef.6:16), tad ticīgie iznīdē/ iznīcina Sātana ugunīgo šautru varu. Kristus apraksta elli, kur uguns nekad ”neizdzisīs” (Mk.ev.9:44, 46, 48). Līdzīgi arī Svētais Gars ir ugunīgs iemiesojums katrā ticīgajā. Gars vēlas izpaust Sevi caur mūsu rīcībām un attieksmēm. Kad ticīgie neatļauj Garam būt redzamam savās rīcībās, kad dara lietas, ko zina kā sliktas esam,- tad Gars tiek apslāpēts. Mums visiem jāļauj Garam izpausties veidā, kā Viņš to vēlas.

Lai saprastu dziļāk ko nozīmē Gara apbēdināšana jeb sāpināšana, vispirms jāsaprot tas, ka Garam pieder personība/ individualitāte. Tikai persona var tikt sāpināta vai apbēdināta; tāpēc, Garam pieder dievišķa personība kārtībā, lai tam piederētu emocijas. Ja mēs sākam saprast šo, tad mēs varam saprast labāk to, kā Gars var tikt sāpināts, galvenokārt tāpēc, ka mēs arī jūtamies sāpināti un apbēdināti. Vēstulē Ef.4:30 ir dots brīdinājums nesāpināt Garu. Mēs sāpinām Garu dzīvojot kā pagāni (Ef.4:17-19), melojot (Ef.4:25), dusmojoties (Ef.4:26-27), zogot (Ef.4:28), lādot (Ef.4:29), turot rūgtumu sevī (Ef.4:31), nepiedodot (Ef.4:32), un piekopjot seksuālās netiklības (Ef.5:3-5). Sāpināt Garu nozīmē rīkoties grēcīgi un nav svarīgi vai tiek grēkots tikai domās vai arī abos – gan domās, gan darbos.

Gan Gara apbēdināšana, gan apslāpēšana rada vienu un to pašu efektu. Abi kavē dievbijīga dzīves stila uzturēšanu. Gan sāpināšana, gan apslāpēšana notiek, kad ticīgais grēko pret Dievu un rīkojas saskaņā ar savu pasaulīgo dabu un vēlmēm. Vienīgais pareizais ceļš, ko iet, ir tas, kas ved ticīgo tuvāk Dievam un šķīstībai, un tālāk no pasaulīgajiem grēkiem. Tieši tāpat kā mums nepatīk būt sāpinātiem; tāpat kā mums nepatīk, ka esam apslāpēti darbos, ko uzskatām par labu – tāpat mums nevajadzētu sāpināt un apslāpēt Svēto Garu noraidot Viņa palīdzību un vadību.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko nozīmē apbēdināt / apslāpēt Garu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries