settings icon
share icon
Jautājums

Vai Kristiešiem vajadzētu lietot antidepresantus un citus medikamentus?

Atbilde


Miljoniem cilvēku cieš no panikas lēkmēm, nemiera sajūtām, bailēm un depresijas. Panikas lēkmes var novājināt cilvēku un parasti tās uzbrūk bez brīdinājuma. Lielākajai daļai cietēju pieredze sakņojas bailēs: bailes no noraidījuma, bailes no pieņemšanas, bailes no atbildības un no nezināmā. Kaut kas atmodina bailes un cilvēks sāk justies tā, it kā zaudē visu kontroli. Parasti panikas lēkmes izpaužas gan fiziski, gan psiholoģiski.

Lai arī mediķi un eksperti tic, ka lielā vairumā gadījumu iepriekš minētās slimības rodas personas psihē, tomēr gadās, ka ķīmiskā neatbilstība vai līdzsvara trūkums izraisa noteiktu problēmu. Ja tā notiek, medikamenti tiek parakstīti, lai sakārtotu līdzsvaru, kurš atgriezeniskā veidā ārstē psiholoģiskās slimības simptomus. Vai tas ir grēks? Nē. Dievs ir atļāvis cilvēkam augt un sasniegt lielas zināšanas medicīnā, un Dievs bieži vien izmanto ārstus ārstēšanas procesā. Vai Dievam ir vajadzīgs cilvēks/ zāles kārtībā, lai kādu izārstētu? Protams, ka nē! Bet bieži vien Dievs izvēlas un atļauj praktizēt ar medicīniskajiem līdzekļiem tālākam medicīniskajam progresam. Tādējādi nepastāv Bībelisks aizliegums nekādai medicīniskai palīdzībai, ja tāda vajadzīga.

Tomēr, pastāv smalka robeža starp zāļu lietošanu ārstēšanas nolūkam un nepārtrauktai, ikdienas atkarībai no tām. Mums jāatpazīst, ka Dievs ir Lielisks Ārsts un jāzina, ka Viņam Vienīgajam ir vara izārstēt līdz galam un pa īstam (Jņ.ev.4:14). Vispirms, mums vienmēr jāskatās uz Dievu. Zāles, kuras lieto panikas lēkmju mazināšanai, vajadzētu lietot tikai, lai palīdzētu cietējam tikt galā ar baiļu rašanās cēloni. Tās vajadzētu lietot tikai tam, lai atgūtu kontroli. Tomēr, daudzi šās slimības cietēji zāles lieto tikai, lai izvairītos no patiesā savas slimības cēloņa un nevēlas uzņemties nekādu atbildību. Noraida Dieva ārstējošo spēku un iespējams, ka noraida arī apkārtējo cilvēku piedāvāto piedošanu vai kāda pagātnes atgadījuma noslēgšanu, kurš varētu būt par iemeslu šīs slimības izraisīšanai. Šinī gadījumā tas ir grēks, jo motīvs ir balstīts uz egoismu.

Ja zāles tiek lietotas ar saprātu, ja paļaujas uz Dieva Vārdu un gudru padomdevēju, tad pakāpeniski sirds un prāts tiek pārveidoti un vajadzība pēc zālēm sāk samazināties. Ticīgā pozīcija Kristū ir apstiprināta un Dievs ārstē traumētās sirds un prāta daļas, kuras ir radījušas slimību. Dieva Vārds saka daudz par bailēm un to vietu ticīgā sirdī. Lasot zemāk dotos Svēto Rakstu pantus un meditējot pār tiem var gūt lielu atvieglojumu, jo tie ir universāls ārstēšanas līdzeklis. Šie panti dos jums pārliecību, izgaismos patiesību par to, kas mēs esam kā Dieva bērni: Sak.29:25; Mt.ev. 6:34; Jņ.ev. 8:32; Rom.8:28-39; 12:1-2; 1 Kor.10:13; 2 Kor.10:5; Fil 4:4-9; Kol.3:1-2; 2 Tim.1:6-8; Ebr.13:5-6; Jēk.1:2-4; 1 Pēt.5:7; 2 Pēt.1:3-4; 1 Jāņa.1:9; 4:18-19.

Dievs var dziedēt brīnumainā un pārdabiskā kārtā. Mums visiem vajadzētu lūgties par to. Dievs ārstē un dziedē arī caur ārstiem un medikamentiem. Arī par to mums vajadzētu lūgties. Neskatoties uz to, kādu virzienu Dievs paņem, mūsu galējai ticībai ir jābalstās uz Viņu Vienīgo (Mt.ev.9:22).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Kristiešiem vajadzētu lietot antidepresantus un citus medikamentus?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries