settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par alu cilvēku/ aizvēsturisko cilvēku/ neandertālieti?

Atbilde


Bībelē nav atrodams tāds apzīmējums kā ”alu cilvēks” vai ”neandertālietis.” Kā arī, saskaņā ar Bībeli nepastāv tāda lieta kā ”aizvēsturiskais cilvēks.” Apzīmējums ”aizvēsturisks ”nozīmē” - piederēt ērai pirms ierakstītās vēstures.” Tas pieņem to, ka viss Bībeles ziņojums ir tikai izdomājums tāpēc, ka 1.Moz.grāmatā ir atzīmēti notikumi, kuri ievadīja cilvēces vēstures sākumu (proti – absolūti viss tika radīts pasaules pirmajās piecās dienās, cilvēks tika radīts sestajā dienā). Bībele saka ļoti skaidri, ka Ādams un Ieva bija perfekti radīti cilvēki no pašas pirmās viņu dzīvības dienas un viņi nav cēlušies no kaut kādas zemākas formas.

Pēc iepriekšminētā Bībele apraksta traumatisku zemes apvērsumu jeb slāņu pārvietošanos sakarā ar plūdiem (1.Moz.gr.6:9), kuru laikā civilizācija bija iznīcināta pilnīgi atstājot tikai astoņus cilvēkus. Cilvēce bija spiesta sākt vairoties no gala. Sakarā ar šo vēsturisko kontekstu daži zinātnieki tic, ka cilvēki dzīvoja alās un darināja akmens darba rīkus. Tomēr, šie cilvēki nekādā gadījumā nebija primitīvi; viņi bija trūcīgi, tādi, kas zaudējuši visu. Un pilnīgi noteikti viņi nebija pērtiķi pat daļēji. Pārakmeņojumu jeb fosiliju liecības pierāda ļoti skaidri, ka alu cilvēks bija parasts cilvēks. Viņš bija vienkārši spiests dzīvot alā.

Ir atrastas pārakmeņojušās pērtiķu atliekas, kuras Darvinistiskie paleontropoloģisti interpretē kā cilvēka pārejas periodu no pērtiķa uz cilvēku. Liela daļa cilvēku domā par šiem interpretējumiem, kad viņi iztēlojas alu cilvēku. Viņi iztēlojas briesmīgu pus cilvēku, pus pērtiķu radības, kas pieplakušas savā alā pie zemes blakus ugunskuram ar pašu darinātiem akmens rīkiem rokās. Šis ir visbiežāk pieņemtais, gluži aplamais priekšstats. Tomēr, neskatoties ne uz kādiem Darvinistu paleontropoloģiskajiem pieņēmumiem mums vienmēr jāpatur prātā tas, ka šie interpretējumi atspoguļo raksturīgo, varētu pat teikt neveselīgo, pasaules uzskatu un nav radušies pierādījumu, bet gan pieņēmumu un minējumu rezultātā. Būtībā, akadēmiskajās aprindās pastāv ne tikai lielas nesaskaņas attiecībā uz šiem interpretējumiem, bet gan arī paši darvinisti nepiekrīt viens otram daudzās detaļās.

Diemžēl šis populārais virziens sekmē ideju, ka gan cilvēks, gan pērtiķis ir attīstījušies no viena un tā paša senča, bet skatoties uz esošajiem pierādījumiem tas pilnīgi noteikti nav vienīgais izskaidrojums. Patiesība ir tāda, ka attiecībā uz šo gadījumu trūkst jebkādu pierādījumi.

Kad Dievs radīja Ādamu un Ievu, tie bija visā pilnībā attīstīti cilvēki, spējīgi sazināties viens ar otru, biedroties un pilnveidoties (1.Moz.gr.2:19-25; 3:1-20; 4:1-12). Ir gandrīz uzjautrinoši vērot, kā evolucionārie zinātnieki bez jebkādiem panākumiem mēģina pierādīt aizvēsturiskā cilvēka eksistenci. Atrodot alā kroplīgu zobu viņi mēģina no tā radīt kroplīgu cilvēku, kas dzīvojis alā; sakumpušu un līdzīgu pērtiķim. Nav iespējams, ka zinātnieki jebkad atradīs veidu, kā pierādīt alus cilvēka eksistenci izmeklējot fosiliju (pārakmeņojumus). Evolucionārie zinātnieki vienkārši izveidoja teoriju un no tā laika nepārtraukti visas liecības mēģina padarīt savai teorijai atbilstošas. Ādams un Ieva bija pirmie Dieva radītie cilvēki, pilnīgi attīstīti, inteliģenti un ar pilnīgi taisnu stāju.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par alu cilvēku/ aizvēsturisko cilvēku/ neandertālieti?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries