settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par adopciju?

Atbilde


Bērna adopcija var būt mīloša alternatīva tiem vecākiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nav spējīgi rūpēties par saviem pašu bērniem. Šī izvēle varētu būt atbilde uz lūgšanām arī tiem vecākiem, kuri nav spējīgi radīt pašu bērnus. Dažiem cilvēkiem bērnu adopcija nozīmē palielināt savu, kā vecāku, ietekmi paplašinot savu ģimeni ar bērniem, kuri nav viņu pašu, bioloģiskie. Svētie Raksti attiecībā uz adopciju atsaucas ļoti labvēlīgi.

2.Moz.gr. ir stāsts par sievu, kura dzemdēja dēlu laikā, kad faraons bija pavēlējis nogalināt visus ebreju vīriešu kārtas zīdaiņus (2.Moz.gr.1:15-22). Sieva ielika grozā savu tikko dzimušo dēlu un palaida to pa upi lejā. Viena no faraona meitām ieraudzīja grozu un izglāba bērnu. Beidzot viņa adoptēja zēnu un audzināja to karaliskā ģimenē dodot viņam vārdu Mozus. Vēlāk viņš kļuva par uzticamu un svētītu Dieva kalpu (2.Moz.gr.2:1-10).

Esteres grāmatā meitene vārdā Estere, kuru adoptēja brālēns pēc viņas vecāku nāves, vēlāk kļuva par karalieni un Dievs viņu izmantoja savā plānā pie ebreju izglābšanas. Jaunajā Testamentā Jēzus Kristus tika ieņemts caur Svēto Garu, ne no vīrieša sēklas (Mt.ev.1:18). Viņu adoptēja un audzināja Viņa mātes vīrs Jāzeps, kurš rūpējās par Viņu kā par savu paša dēlu.

Atdodot savas sirdis Kristum, ticot Viņam vienīgajam kā Glābējam un Pestītājam, Dievs saka, ka mēs kļūstam daļa no Viņa ģimenes – ne caur dabīgo bērnu ieņemšanas procesu, bet caur adoptāciju. ”Jūs neesat saņēmuši verdzības garu, lai atkal baidītos, bet esat saņēmuši dēlu tiesības un Garu, kurā mēs saucam: Aba! Tēvs!” (Rom.8:15). Līdzīgi tam, tie, kuri ieved ģimenē adoptētu bērnu rīkojas caur izvēli un mīlestības vārdā. ”Pēc savas gribas labprātības viņš jau iepriekš lēmis mūs pieņemt par saviem dēliem caur Jēzu Kristu” (Ef.1:5). Tāpat kā Dievs adoptē Savā garīgajā ģimenē tos, kuri saņem Kristu kā savu Glābēju, tāpat arī mums caur lūgšanām vajadzētu apsvērt adoptēt bērnu savās fiziskajās ģimenēs.

Adopcija – gan garīgā, gan fiziskā nozīmē – Svētajos Rakstos ir aplūkota kā ļoti vēlama lieta. Gan adoptētāji, gan adoptētie saņem ārkārtīgi lielu svētību; privilēģiju, ko Dievs ir ilustrējis ar piemēru adoptējot mūs Savā ģimenē.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par adopciju?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries