settings icon
share icon
Jautājums

Kā es varu zināt kas ir grēks?

Atbilde


Šis jautājums ietver divus strīdīgus aspektus. Lietas, ko Bībele tieši apzīmē un sauc kā grēcīgas esam un lietas, kas Bībelē nav apzīmētas kā grēcīgas, tomēr varētu piederēt pie grēku saraksta. Garīgo grēku sarastu varat atrast Sak.gr.6:16-19; vēstulē Gal.5:19-21 un 1. vēstulē Kor.6:9-10. Nav šaubu, ka šīs aktivitātes ir grēcīgas un Dievs nevar būt ar tām apmierināts. Slepkavība, laulības pārkāpšana, melošana, zagšana u.c. ir tas, ko Bībele uzskata par grēku. Ja kāda noteikta rīcība tiek uzskatīta kā grēcīga, bet Bībelē par to nekas nav teikts, tad vienmēr jāskatās uz Dieva doto Vārdu, attiecinot to uz neskaidro jautājumu.

Neatrodot Bībelē atsauksmi par kādu noteiktu lietu, vienmēr pareizāk ir jautāt – vai šī lieta ir laba un pareiza, bet ne – vai šī lieta ir slikta un nepareiza. Piemēram, vēstulē Kol.4:5 ir mācīts, lai izmantojam laiku pēc vislabākās iespējas. Mūsu laiks, šeit uz zemes, ir tik īss un dārgs, ka jāizmanto katra izdevība darīt labus darbus, bet ne to izniekot savtīgiem, egoistiskiem mērķiem. ”No jūsu mutes lai nenāk nekāda samaitāta runa, bet tikai tas, kas ir derīgs un nepieciešams stiprināšanai, lai būtu par svētību klausītājiem”(Ef.4:29).

Par katru neskaidru lietu jājautā savai sirdsapziņai – vai tas, ko vēlamies ir svētīgs, pieņemams Dievam un galu galā slavinās Viņa Vārdu. ”Tādēļ, vai ēdat vai dzerat, vai ko citu darāt, visu dariet Kungam par godu” (1.Kor. 10:31). Ja rodas kaut vismazākās šaubas, tad labāk iesākto lietu vairs neturpināt. ”...viss, kas nav darīts ticībā, ir grēks” (Rom.14:23). Jāatceras, ka mūsu ķermeņi un dvēseles ir izpirktas, un pieder Dievam. ”Vai gan jūs nezināt, ka jūsu miesa ir templis Svētajam Garam, kas ir jūsos un ir no Dieva? Jūs tātad nepiederat paši sev. Jūs esat dārgi atpirkti. Tad nu pagodiniet Dievu savā miesā” (1.Kor.6:19-20). Lai ko mēs darām, lai kurp mēs ejam - šai lielajai patiesībai vajadzētu būt atbalsta punktam it visā.

Turklāt, mums jāizvērtē sava rīcība ne tikai attiecībā uz Dievu, bet gan arī, kā tas iespaido ģimeni, draugus un citus cilvēkus. Pat, ja kāda no lietām mums šķiet laba un vērtīga, tomēr, ja tas sāpina kādu citu, tad tas ir grēks. ”Labāk ir, ja tu neēd gaļu un nedzer vīnu, nedz dari ko citu, kas apgrēcina tavu brāli.” ”Mums, stiprajiem, pienāks nest to vājības, kas ir nespēcīgi, nevis censties patikt sev pašiem.” (Rom.14:21; 15:1).

Beidzot, atceraties, ka Jēzus Kristus ir mūsu Kungs un Glābējs, un nekas nav atbalstāms, kas nav saskaņā ar Viņa gribu. Ne ieradumi, ne izpriecas, ne ambīcijas nav atļaujamas mūsu dzīvēs, ja tās ir pārmērīgas un nepiedienīgas. ”Viss man ir ļauts, bet ne viss man der; viss man ir ļauts, bet nekam pār mani nebūs varas” (1.Kor.6:12). ”Un visu, ko vien jūs darāt, vārdos vai darbos, visu dariet Kunga Kristus vārdā, caur Viņu pateikdamies Dievam Tēvam”(Kol.3:17).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kā es varu zināt kas ir grēks?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries