settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir zaimošana pret Svēto Garu?

Atbilde


Jēdziens par ”Svētā Gara zaimošanu” ir minēts Marka 3:22-30 un Mateja 12:22-32 evaņģēlijos. Terminu ”zaimošana” mēs varam definēt kā ”godbijības trūkumu, necieņu.” Tas varētu būt attiecināts uz tādiem grēkiem kā, piem. - Dieva lamāšana ar nodomu, saukšana nepiedienīgos vārdos un lietu, kas saistītas ar Dievu, nolādēšana. Zaimošana ir arī Dieva labo darbu piedēvēšana Sātanam un Dieva labo darbu noraidīšana. Šis zaimošanas gadījums ir īpašs un nodēvēts par ”Svētā Gara zaimošanu” Mateja ev.12:31. Lai arī Mateja ev.12:31-32 farizeji neapstrīdami redzēja, ka Jēzus dara lielus darbus Svētā Gara Vārdā, tomēr tā vietā, lai to atzītu, viņi apvainoja Kungu apsēstībā ar Sātanu ”Belcebubu” (Mateja ev.12:24). Ievērojiet,- Marka ev.3:30 Jēzus ir tiešs un specifisks attiecībā uz farizeju darbībām, kad tie ”apvainoja Svēto Garu.”

Šī zaimošana tika izdarīta apsūdzot Jēzu Kristu, ka Viņš ir dēmonu apsēsts tā vietā, lai atzītu, ka Viņš bija Gara piepildīts. Kā rezultātā, šis sevišķais gadījums Svētā Gara zaimošanā ir neatkārtojams mūsdienās. Jēzus Kristus vairāk nav uz zemes - viņš ir apsēdināts debesīs pie Dieva labās rokas. Neviens nevar apstiprināt, ka Jēzus dara brīnumainus darbus un pēc tam tos piedēvēt Sātanam Svētā Gara vietā. Tuvākais piemērs būtu, ja mēs kādas izglābtas personas izmainītās dzīves brīnumu piedēvētu Sātana spēkam, bet ne iemājojušā Svētā Gara spēka efektam.

Mūsdienās Svētā Gara zaimošana, tikpat nepiedodams grēks kā agrāk, ir stāvoklis, kas turpinās neticības dēļ. Nav iespējama piedošana un apžēlošana tiem, kuri nomirst neticībā. Nerimtīga noraidīšana Svētā Gara skubinājumiem ticēt Jēzum Kristum ir nepiedodama zaimošana pret Viņu. Atcerieties, kas ir rakstīts Jāņa ev.3:16: ”Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību.” Tālāk, tajā pašā nodaļā ir pants: ”Tam, kas tic Dēlam, ir mūžīgā dzīvība, bet, kas Dēlu neklausa, tas dzīvību neredzēs, un Dieva dusmas paliek uz viņa” (Jāņa ev.3:36). Ja kāds vēl nav saņēmis piedošanu un pestīšanu, tad tas kāds vienkārši nav starp ”ikviens, kas Viņam tic.” ”Jo tas, kurš netic, ”noraida Dēlu.”

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir zaimošana pret Svēto Garu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries