settings icon
share icon
Jautājums

Vai universālisms jeb universālā pestīšana Bībeliska?

Atbilde


Universālisms ir ticība, ka visi cilvēki, bez izņēmuma, tiks glābti. Uz šodienu ir ļoti daudz cilvēku, kas tic universālajai (vispasaules, vispārējai) pestīšanai un tam, ka beigās visi nonāks debesīs. Iespējams, tie varētu būt cilvēki, kas savas dzīves šeit uz zemes pavada pastāvīgās mocībās; ellē, kas ir par cēloni tam, ka viņi noraida patieso Svēto Rakstu mācību šinī jautājumā. Daudzi cilvēki pārspīlē sapratni par Dieva mīlestību un līdzjūtību, izturas nevērīgi pret Dieva taisnīgumu un tas šos cilvēku virza uz domu, ka Dievs būs žēlsirdīgs pret ikkatru dzīvo dvēseli. Tomēr, tā nav taisnība, Bībele skaidri paziņo, ka neglābtie cilvēki pavadīs mūžību ellē. Pats Jēzus apstiprina, ka izglābtie cilvēki pavadīs mūžību debesīs tieši tāpat, kā neizglābtie pavadīs mūžību ellē. Mt.ev.25:46 saka: ”Un tie (neglābtie) ieies mūžīgā sodībā, bet taisnie mūžīgā dzīvībā.” Saskaņā ar šo pantu neglābtā sods ir tikpat mūžīgs, kā glābtā dzīve. Daži tic, ka tie, kas nonāks ellē, ar laiku pazudīs, bet Tas Kungs apgalvo, ka elle ir mūžīga. Mt.ev.25:41 un Mk.ev.9:44 apraksta elli kā ”mūžīgu uguni” un ”neizdzēšamas liesmas.”

Kā cilvēks var izvairīties no mūžīgajām, neizdzēšamajām liesmām? Daudzi cilvēki tic, ka visi ceļi – visas reliģijas un ticības – ved uz debesīm; vai arī tie nolemj, ka Dievs ir tik pilns mīlestības un žēlsirdības, ka Viņš atļaus visiem cilvēkiem ieiet debesīs. Nenoliedzami, Dievs ir pilns mīlestības un žēlsirdības; šīs kvalitātes ir tās, kas lika Viņam sūtīt Savu Dēlu, Jēzu Kristu, uz zemi, lai Viņš mirtu pie krusta par mums visiem. Jēzus Kristus ir tās sevišķās, īpašās durvis, kas ved uz mūžību debesīs. Ap.d.4:12 saka: ”Un nav pestīšanas nevienā citā, nedz cits vārds zem debess ir cilvēkiem dots, kurā mums lemta pestīšana.” ”Jo ir viens vienīgs Dievs un viens vidutājs starp Dievu un cilvēkiem – cilvēks Kristus Jēzus” (1.Tim.2:5). Jņ.ev.14:6 Jēzus saka: ”ES ESMU ceļš, patiesība un dzīvība; neviens netiek pie Tēva kā vien caur Mani.” Jņ.ev.3:16 mēs lasām: ”Jo Dievs tik ļoti pasauli mīlēja, ka deva savu vienpiedzimušo Dēlu, lai ikviens, kas viņam tic, nepazustu, bet tam būtu mūžīgā dzīvība.” Top skaidrs, ka noraidot Dieva Dēlu cilvēkiem nav iespējas tikt pestītiem un nonākt debesīs (Jņ.ev.3:16, 18, 36).

Lasot tādas Bībeles mācības kā šās top skaidrs, ka universālisms un universālā pestīšana nav ticība, kas ir saskaņā ar Bībeli. Universālisms tieši un atklāti ir pretrunā ar Bībelē teikto. Kaut arī daudzi cilvēki apsūdz Kristiešus, ka tie ir neiecietīgi un ”ārkārtēji jeb īpaši,” tomēr vienmēr jāatceras, ka augšā minētos vārdus teica Pats Jēzus Kristus. Kristieši vienkārši pauž to pašu, ko Tas Kungs jau ir teicis. Cilvēki izvēlas noraidīt šo ziņu, jo tie negrib skatīties atklāti savu grēku acīs un tie nevēlas pieņemt to, ka viņiem ir vajadzība pēc Tā Kunga, lai tiktu glābti. Apgalvot, ka taps glābti visi, pat, ja viņi noraida Dieva pestīšanas nodrošinājumu caur Viņa Dēlu Jēzu Kristu, nozīmē nonicināt Dieva svētumu un taisnīgumu, un iznīcināt Jēzus upuri pie krusta, kas tika sniegts mūsu visu labā.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai universālisms jeb universālā pestīšana Bībeliska?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries