settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir Trīsvienība? Vai Trīsvienība ir Bībeliska?

Atbilde


Trīsvienība ir mācība par to, ka Dievs ir atklājis Sevi trijās personās, kuras ir līdzvērtīgas viena otrai un mūžīgas. Detalizētāku izklāstu par Trīsvienību varat apskatītes mūsu lapā, kur atradīsiet ko Bībele māca par Trīsvienību. Šī raksta mērķis ir apskatīt Trīsvienības svarīgumu attiecībā uz pestīšanu un Kristiešu dzīvi.

Ļoti bieži mums tiek uzdots jautājums: ”Vai man jātic Trīsvienībai kārtībā, lai taptu glābts?” Atbilde var būt gan jā, gan nē. Vai personai vajadzētu visā pilnībā saprast un piekrist katram Trīsvienības aspektam, lai tiktu glābta? Nē. Vai ir kādi aspekti attiecībā uz Trīsvienību, kas spēlē galveno lomu pie pestīšanas? Jā. Piemēram, Kristus dievišķība ir ļoti svarīgs aspekts attiecībā uz pestīšanas mācību. Ja Jēzus nebūtu Dievs, tad Viņa nāve nebūtu nomaksājusi pilnīgi visu sodu par mūsu grēkiem. Tikai Dievs ir bezgalīgs un neierobežots – Viņam nav ne sākuma, ne beigu. Visas pārējās radības, ieskaitot eņģeļus, ir ierobežotas un nav bezgalīgas; tie bija radīti kādā no laika brīžiem. Tikai un vienīgi bezgalīgas Būtnes nāve var kompensēt cilvēces grēkus visā bezgalīgajā mūžībā. Ja Jēzus nebūtu bijis Dievs, tad Viņš nebūtu varējis būt Glābējs, Mesija; Dieva Jērs, kas uzņēmās uz Sevis visas pasaules grēkus (Jņ.ev.1:29). Ne- Bībelisks uzskats par Jēzus dievišķību rada nepareizu un kļūdainu uzskatu par pestīšanu. Katrs ”Kristīgais” kults, kas noliedz Jēzus dievišķību māca arī to, ka mums jāpievieno labie darbi (jāpelna pestīšana) papildus Kristus nāvei kārtībā, lai taptu glābti. Īsta un pilnīga Kristus dievišķība, viens no Trīsvienības aspektiem, noraida šo priekšstatu.

Tajā pašā laikā varam redzēt, ka ir patiesi ticīgie Kristū, kuri nepieturas pie pilna Trīsvienības jēdziena. Lai arī mēs noraidām modalitāti, mēs nenoraidām to, ka persona var tikt glābta paturot uzskatu, ka Dievs nav trīs personas, bet gan drīzāk ir atklājis Sevi trijās ”modēs.” Trīsvienība ir mistērija, kuru ierobežotais cilvēka prāts nav spējīgs izprast visā tās pilnībā. Pestīšanas saņemšanai Dievs nepieprasa pilnīgu, katra Bībeliskā teoloģijas priekšraksta ievērošanu. Tātad nē, kārtībā, lai saņemtu pestīšanu nav nepieciešams saprast un piekrist visiem Trīsvienības aspektiem.

Mūsu pārliecība ir tāda, ka Trīsvienība ir stingra, uz Bībeli balstīta mācība. Mēs dogmatiski (dogma-nekritiski pieņemta un par nemainīgu patiesību atzīta tēze) paziņojam, ka saprašana un ticēšana uz Bībeles pamatiem balstītai Trīsvienībai ir kardināli svarīga, lai saprastu Dievu, pestīšanu un notiekošo darbu, ko Dievs veic ticīgo dzīvēs. Tajā pašā laikā ir dievbijīgi cilvēki, patiesi Kristus sekotāji, kuru starpā ir dažas nesaskaņas attiecībā uz Trīsvienību. Tomēr, neskatoties ne uz ko, vienmēr svarīgi ir atcerēties to, ka mēs neesam glābti zinot mācību perfekti. Mēs esam glābti ticot mūsu perfektajam Glābējam (Jņ.ev.3:16). Tātad, vai mums jātic dažiem Trīsvienības aspektiem kārtībā, lai tiktu glābti? Jā. Vai mums visā pilnībā jāpiekrīt Trīsvienībai kārtībā, lai tiktu glābti? Nē.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir Trīsvienība? Vai Trīsvienība ir Bībeliska?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries