settings icon
share icon
Jautājums

Ko saka Bībele par tiesāšanos un tiesas prāvām?

Atbilde


Apustulis Pāvils deva stingrus norādījumus Korintiešiem neiet un nesūdzēt viens otru tiesā (1.Kor.6:1-8). Jo, ja Kristieši nepiedod viens otram un nenogludina nesaskaņas savā starpā, tas nozīmē garīgu sakāvi. Kāpēc gan kāds gribētu kļūt par Kristieti, ja Kristiešiem ir tikpat daudz problēmu kā visiem citiem; un tāpat kā pārējā pasaule tie nav spējīgi tās atrisināt? Lai arī kā, pastāv daži gadījumi kad tiesas prāva varētu būt piemērotākā rīcība. Ja izlīgšanas labā ir sekots Bībeles paraugam (Mt.ev.18:15-17) un aizvainotā puse joprojām ir smagā stāvoklī, tad dažos gadījumos tiesāšanās varētu būt atļauta. Tomēr, pieņemt lēmumu par kāda iesūdzēšanu tiesā vajadzētu izdarīt tikai ar neatlaidīgām lūgšanām pēc padoma (Jēk.1:5) un garīgā vadītāja konsultācijas.

Kopējais konteksts, kas ņemts no 1.vēstules Korintiešiem 6:1-6 aplūko strīdus baznīcā, bet Pāvils atsaucas uz tiesu sistēmu, kad viņš runā par saprātīgiem spriedumiem jeb tiesu lietām, kas attiecas uz vispārējo dzīvi. Pāvils saka, ka tiesu sistēmas pastāv, lai risinātu lietas, kas ir ārpus baznīcas. Baznīcas problēmas nav atļauts nodod tiesu sistēmām; tās jāizspriež baznīcā.

Apustuļu d. 21-22 nodaļās ir runāts par Pāvila arestēšanu un netaisno apsūdzību pret viņu. Romieši arestēja Pāvilu - ”tribūns pavēlēja Pāvilu ievest karaspēka mītnē, lika pērt ar pletnēm un pratināt, lai uzzinātu kādēļ pūlis tā kliedz pret viņu” (Ap.d.22:24). Kad tie grasījās viņu šaustīt Pāvils teica komandierim: ”Vai jums ir ļauts pērt Romas pilsoni, kas nav notiesāts?” (Ap.d.22:25). Pāvils šeit izmantoja Romas likumus un savu romieša pilsonību, lai sevi aizsargātu. Nekas nav nepareizs un aizliedzams, kad tiesu sistēmu izmanto ar pareizu motīvu un tīru sirdi.

Tālāk Pāvils saka: ”Jau tā jūs esat zaudētāji, ka tiesājaties savā starpā. Kādēļ tad labāk nepanesat netaisnību? Kādēļ nepanesat krāpšanu?” (1.Kor.6:7). Šajos pantos Pāvils runā par ticīgo liecību. Viņš saka, ka daudz labāk ir paciest apvainojumu, nekā ticīgam esot, iesūdzēt kādu tiesā, tā pagrūžot to personu vēl tālāk no Kristus. Kas ir svarīgāks – cīņa tiesā, vai cīņa par personas dvēseles mūžīgo glābšanu?

Kopsavilkumā, vai Kristiešiem jāsūdz vienam otru tiesā sakarā ar baznīcas lietām? Absolūti nē! vai Kristiešiem jāsūdz vienam otru tiesā sakarā ar civilām lietām? Skatoties pēc apstākļiem, bet ja vien ir iespējams no tā izvairīties, tad nē. Vai Kristiešiem ir jāsūdz tiesā ne Kristieši? Atkal, ja vien no tā ir iespējams izvairīties, tad labāk nē. Tomēr dažos gadījumos, aizsargājot savas tiesības (kā Pāvila gadījumā) drīkst celt apsūdzību, lai saņemtu likumīgu un taisnīgu atrisinājumu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko saka Bībele par tiesāšanos un tiesas prāvām?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries