settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir Svētais Gars?

Atbilde


Pastāv daudzi nepareizi pieņēmumi par to, kas ir Svētais Gars. Daži uzskata, ka Svētais Gars ir kāds mistisks spēks. Citi uzskata, ka Svētais Gars ir vienkārši bezpersonisks spēks, ko Dievs piešķir Kristus sekotājiem. Bet, ko Bībele saka par Svētā Gara identitāti? Īsumā, tā saka, ka Svētais Gars ir Dievs. Bībele arī atklāj, ka Svētais Gars ir Persona un Būtne ar prātu, emocijām un gribu.

Fakts, ka Svētais Gars ir Dievs, ir skaidri saredzams daudzās vietās Bībelē, piem. Apustuļu darbos 5:3-4. Šajā vietā Pāvils prasa Ananijam, kāpēc viņš ir melojis Svētajam Garam, un dara viņam zināmu, ka „Tu neesi melojis cilvēkam, bet Dievam”. Tas ir skaidrs apliecinājums tam, ka melošana Svētajam Garam nozīmē melošanu Dievam. Mēs varam zināt, ka Svētais Gars ir Dievs tāpēc, ka Viņam pieder Dieva atribūti un rakstura iezīmes. Piemēram, fakts, ka Svētais Gars ir visuresošs, ir atrodams 139. Psalmā 7-8 „kurp lai es aizeju no Tava Gara, un kurp lai es bēgu no Tava vaiga? Ja es kāptu debesīs, Tu tur esi, ja es nokāptu ellē, Tu esi arī tur”. Tad, 1. Vēstulē Korintiešiem 2:10-11, mēs redzam, ka Svētais Gars ir arī visuzinošs: „Mums Dievs to ir atklājis ar Savu Garu, jo Gars izdibina visas lietas, arī Dieva dziļumus. Jo kurš cilvēks zina, kas ir cilvēkā, kā vien cilvēka gars, kas ir viņā. Tāpat arī neviens nespēj izprast to, kas ir Dievā, kā vien Dieva Gars.”

Mēs varam zināt to, ka Svētais Gars patiesi ir Persona, jo tam ir prāts, emocijas un griba. Svētais Gars domā un zina (1. Korintiešiem 2:10). Svēto Garu var apbēdināt (Efeziešiem 4:30). Svētais Gars par mums aizlūdz (Romiešiem 8:26-27). Svētais Gars pieņem lēmumus pēc savas gribas un piešķir cilvēkiem dažādas dāvanas(1. Korintiešiem 12:7-11). Svētais Gars ir Dievs, Trīsvienības trešā Persona. Kā Dievs, Svētais Gars var tiešām darboties kā Aizstāvis un Padomdevējs, kā to Jēzus arī apsolīja pirms savas uzņemšanas debesīs (Jāņa ev. 14:16, 26; 15:26).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir Svētais Gars?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries