settings icon
share icon
Jautājums

Kāds ir Kristiešu viedoklis par smēķēšanu. Vai smēķēšana ir grēks?

Atbilde


Smēķēšana Bībelē nav minēta, bet varam atrast principus, kuri noteikti attiecas uz to. Bībele saka, lai mēs nekam neļaujam ”valdīt” pār saviem ķermeņiem. ”Viss man ir ļauts, bet ne viss man der; viss man ir ļauts, bet nekam pār mani nebūs varas” (1.Kor.6:12). Smēķēšana ir spēcīga atkarība un tādējādi valda pār cilvēku. Vēlāk, citā pantā ir teikts: ”Vai gan jūs nezināt, ka jūsu miesa ir templis Svētajam Garam, kas ir jūsos un ir no Dieva? Jūs tātad nepiederat paši sev. Jūs esat dārgi atpirkti. Tad nu pagodiniet Dievu savā miesā” (1.Kor.6:19-20). Smēķēšana nodara lielu ļaunumu jūsu ķermenim, bojā plaušas un sirdi.

Vai ir iespējams smēķēšanu uzskatīt kā ”derīgu?” (1.Kor.6:12). Vai ir iespējams apgalvot, ka smēķēšana dara godu Dievam (1.Kor.6:20)? Vai persona pēc labākās sirdsapziņas drīkst smēķēt ”Dievam par godu?” (1.Kor.10:31). Mēs uzskatām, ka atbildes uz šiem trim jautājumiem ir ar milzīgu ”NĒ.” Tāpēc, smēķēšana ir grēks un Kristietis, kas seko Jēzum Kristum, to nekādā gadījumā nedrīkstētu darīt.

Daži protestē uz augšā minēto norādot, ka daudzi cilvēki ēd neveselīgu pārtiku, kas ir tikpat kaitīgs ieradums un pāridarījums ķermenim. Kā piemēru tam varētu minēt atkarību no kofeīna, jo daudzi cilvēki nespēj normāli funkcionēt bez savas ierastās rīta kafijas tases. Kaut arī tas ir taisnība, tomēr kā šīs lietas var attaisnot smēķēšanu un padarīt to labu esam? Tā ir mūsu pārliecība, ka Kristietim vajadzētu izvairīties no nesātības un pārmērīgas neveselīgu produktu lietošanas. Jā, ļoti daudzi Kristieši liekulīgi nosoda vienu grēku tai pašā laikā atbalstot citu grēku. Tomēr, tas nedod tiesības apgalvot, ka smēķēšana dara godu Dievam.

Citi strīdas un uzstāj, ka smēķēšana ir atļaujama un laba, jo daudzi slaveni Dievam ticīgie ir smēķētāji, kā piem. Britu sludinātājs C. H. Spurgeons, kurš smēķēja cigārus. Atkal, mēs neticam, ka šis ir labs attaisnojums. Mēs ticam, ka smēķējot Spurgeons grēkoja pret Dievu. Vai viņš citādā ziņā bija dievticīgs un izcils Dieva Vārda sludinātājs un mācītājs? Absolūti! Vai visi viņa ieradumi un parašas cienīja un slavināja Dievu? Nē.

Sakot, ka smēķēšana ir grēks, mēs nesakām, ka smēķētājs nevarētu būt glābts. Daudzi, īsti un patiesi, Jēzus Kristus sekotāji smēķē. Smēķēšana neaizkavē glābšanas procesu, ne arī pazudina personas pestīšanu. Smēķēšana ir tikpat piedodama kā citi grēki, ja vien persona kļūst par Kristieti, un/vai izsūdz savus grēkus Dievam (1.Jņ.1:9). Tajā pašā laikā mēs ticam, ka smēķēšana ar Dieva palīdzību ir jāpārvar un jāatmet.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāds ir Kristiešu viedoklis par smēķēšanu. Vai smēķēšana ir grēks?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries