settings icon
share icon
Jautājums

Kādi ir septiņi nāves grēki?

Atbilde


Oriģinālais septiņu grēku saraksts tika pielietots agrīnajā Kristietības mācībā dodot norādījumus ticīgajiem un brīdinot par kritušā cilvēka noslieci uz grēku. Nepareiza izpratne par septiņiem ”nāvīgajiem” grēkiem ir tas, ka šie ir tie grēki, par kuriem nav piedošanas no Dieva. Bībelē ir skaidri pateikts, ka vienīgais grēks, kam nav piedošanas ir pastāvīga neticība, jo tas noraida vienīgo līdzekli (ticību) piedošanas saņemšanai - Jēzu Kristu un Viņa aizstājošo nāvi pie krusta.

Vai ideja par septiņiem nāvīgajiem grēkiem ir Bībeliska? Jā un nē. Sak.6:16-19 pantos ir aprakstītas ”sešas lietas, ko Kungs nīst un septiņas, kas Viņam derdzas: 1) lepnīgas acis, 2) melīga mēle, 3) rokas, kas izlej nevainīgas asinis, 4) sirds, kas kaļ nekrietnas domas 5) kājas, kas steidz uz ļaunu, 6) viltīgs liecinieks, kas dveš melus, 7) un tāds, kas ceļ ķildas starp brāļiem.” Tomēr daudzi cilvēki šo sarakstu nesaprot un nepieņem, kā nāvīgu grēku sarakstu.

Saskaņā ar 6 gadsimta garīdznieka Gregorija Lielā teikto, septiņi nāvīgie grēki ir sekojoši: lepnums, skaudība, nesātība, iekāre, dusmas, mantkārība un slinkums. Lai arī šie nenoliedzami ir grēki, tomēr Bībelē tiem nekad nav piedēvēts ”septiņu nepiedodamo grēku” statuss. Tradicionālais septiņu grēku saraksts ir labs veids kā atpazīt daudzus citus pastāvošos grēkus. Gandrīz katrs grēka veids varētu tikt pielīdzināts vienam no septiņu nāvīgo grēku saraksta. Vairāk svarīgi ir tas, ka mums jāatpazīst un jāzina, ka jebkurš no nosauktajiem septiņiem grēkiem nav vairāk grēcīgs kā jebkurš cits grēks. Katra grēka rezultāts ir nāve (Rom.6:23). Lai slava Dievam, ka caur Jēzu Kristu visi mūsu grēki, ieskaitot ”septiņus nāvīgos grēkus” var tikt piedoti (Mt.ev.26:28; Ap.d.10:43; Ef.1:7).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kādi ir septiņi nāves grēki?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries