settings icon
share icon
Jautājums

Vai scientoloģija ir Kristieši, vai kults?

Atbilde


Scientoloģija (lietišķā reliģiskā filozofija, kas saistīta ar īpašu psihoterapijas paveidu (t. s. dianētiku) un sludina, ka tās mācība stiprina cilvēka garīgo pašapzināšanos) ir ļoti sarežģīta reliģija un to nav viegli apkopot. Savu slavu scientoloģija sasniedza caur dažām Holivudas slavenībām, kas to bija piekopuši. Tā tika nodibināta 1953 gadā. Tās radītājs ir L. Rons (L.Ron Hubbard). Pēc četriem gadiem viņš paziņoja: ”es vēlos uzsākt savu reliģiju – tādu, kur nauda nāk.” Un šajā, savā izdomātajā reliģijā viņš tiešām nopelnīja miljonus – L.Rons Hubards kļuva par multimiljonāru.

Scientoloģija māca, ka visi cilvēki ir nemirstīgas būtnes (sauktas par Thetan), nav cēlušies no šīs planētas, bet gan ievilināti caur matēriju, enerģiju, vietu un laiku (MEST). Scientologu pestīšana nāk caur procesu, kuru sauc par ”auditēšanu,” kā rezultātā ”engrams” (pamatā pagātnes sāpīgās atmiņas, kas rada enerģija blokādi – bioķīmiskas izmaiņas, kas pārstāv atmiņu) tiek likvidēts. Auditings (revīzija) ir ļoti garš process un var izmaksāt simtiem tūkstošiem dolāru. Kad visi ”engrami” beidzot ir likvidēti, tad Thetans sāk pastāvīgi iemiesoties.

Scientoloģija ir ļoti dārga reliģija. Katrs scientoloģijas aspekts ir saistīts ar sava veida maksu. Tāpēc scientoloģijas ”baznīcu soli” ir piepildīti tikai ar ļoti bagātiem cilvēkiem. Šī ir arī ļoti strikta, noteikta reliģija, ļoti nosodoša pret tiem, kuri mēģina pārtraukt savu līdzdalību tanī. Tās ”svētie raksti” ir ierobežoti un sastāv tikai un vienīgi no L.Rona mācības.

Lai arī scientoloģija pretendē uz to, ka viņi ir salīdzināmi ar Kristiešiem, tomēr Bībele darbojas pret to un neitralizē katru scientoloģijas ticības aspektu. Bībele māca, ka Dievs ir visaugstākais un Viņš vienīgais ir universa Radītājs (1.Moz.gr.1:1). Cilvēce ir Dieva radīta (1.Moz.gr.1:27). Pestīšana iegūstama tikai no žēlastības caur ticību Jēzus Kristus paveiktajam darbam (Fil.2:8). Pestīšana ir Dieva dāvana par brīvu un cilvēks nav spējīgs to nopelnīt (Ef.2:8-9). Jēzus Kristus ir dzīvs un apsēdināts pie Dieva Tēva labās rokas (Ap.d.gr.2:33; Ef.1:20; Ebr.1:3), un gaida noteikto laiku, kad Viņš nāks atkal un savāks visus Savus cilvēkus lai būtu ar viņiem kopā mūžīgi debesīs. Visi pārējie būs iemesti uguns ezerā, nošķirti no Dieva mūžīgi (Atkl.gr.20:15).

Scientoloģija kategoriski noraida Bībeles Dieva eksistenci, debesis un elli. Scientoloģijas piekritēji uzskata, ka Jēzus Kristus bija tikai skolotājs, kurš nelaimīgā kārtā tika notiesāts uz nāvi. Scientoloģijas uzskati atšķiras no Bībeliskās Kristietības katrā tās svarīgākajā mācībā. Piedāvājam dažas no lielākajām atšķirībām:

Dievs: scientoloģisti tic, ka pastāv daudzi un dažādi dievi un vieni ir pārāki par citiem. Bībeles Kristieši atzīst, ka ir tikai viens Dievs, kas Sevi atklājis Bībelē un arī caur Jēzu Kristu. Tie, kas tic Viņam nav spējīgi ticēt melīgiem, nepatiesiem izdomājumiem par Dievu, kā to māca scientoloģija.

Jēzus Kristus: tāpat kā citi kulti arī scientoloģija noraida Kristus dievišķību. Tā vietā, lai paskatītos uz to, kas bija Kristus un ko Viņš darīja Bībeliski, viņi piešķir Kristum kaut kāda mazāka dieva īpašības, kurš savu teiksmaino statusu ir ieguvis vairāku gadu laikā. Bībele ļoti skaidri māca, ka Jēzus bija Dievs miesā un caur iemiesošanos Viņš varēja upurēt Sevi visu mūsu labā. Tikai un vienīgi caur Jēzus Kristus nāvi un Viņa augšāmcelšanos mums ir dota cerība pavadīt mūžību kopā ar Viņu (Jņ.ev.3:16).

Grēks: scientoloģijas piekritēji tic, ka cilvēks ir iemantojis labestību un māca, ka tas ir nicināmi un pilnīgi necienīgi pret cilvēku teikt, ka viņam ir vajadzība nožēlot; vai, ka viņš ir ļauns. Bībele māca, ka cilvēks ir grēcīgs un vienīgā cerība ir Kristū pieņemot Viņu kā Kungu un Glābēju (Rom.6:23).

Pestīšana: scientoloģijas piekritēji tic, ka cilvēki pāriemiesojas un personas pestīšana dzīves laikā ir brīvība no nāves un dzimšanas apļa, kas saistīts ar pāriemiesošanos. Viņi tic, ka visu ticību reliģiskās prakses ir universāls veids kā saņemt gudrību, sapratni un pestīšanu. Salīdzinājumā – Bībele māca, ka pestīšana saņemama tikai vienā veidā; uz to ir tikai viens ceļš un tas ir caur Jēzu Kristu. Jēzus pats teica: ”ES ESMU ceļš, patiesība un dzīvība; neviens nenāk pie Tēva, kā vien caur mani” (Jņ.ev.14:6).

Salīdzinot scientoloģijas un Bībeles mācības varam redzēt, ka šiem diviem nav gandrīz nekā kopēja. Scientoloģija tikai virza cilvēkus prom no Dieva un pestīšanas. Būtībā scientoloģija noraida katru Kristietības mācību, kaut gan dažreiz tie maskējas atdarinot Kristiešu runu. Scientoloģija pilnīgi visos tās aspektos nav Kristīga un tai nav nekāda sakara ar patieso Kristietību.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai scientoloģija ir Kristieši, vai kults?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries