settings icon
share icon
Jautājums

Kā, kāpēc un kad Sātans krita no debesīm?

Atbilde


Simboliski Sātana krišana no debesīm ir aprakstīta Jesajas grāmatā 14:12-14 un Ecehiēla grāmatā 28:12-18. Lai arī šie panti it kā attiecas uz Babilonas un Tiras ķēniņiem, tomēr tie norāda arī uz garīgo spēku, kas darbojās aiz šiem ķēniņiem, respektīvi, Sātanu. Šie panti apraksta Sātana krišanu, bet nenorāda laiku, kad Sātans krita. Bet mēs zinām to, ka eņģeļi bija radīti pirms zemes radīšanas (Ījaba 38:4-7). Sātans krita jau laiku iepriekš. Pēc savas krišanas viņš nolēma kārdināt Ievu un Ādamu Ēdenes dārzā (1.Moz.gr.3:1-14). Tātad, Sātana krišana notika laikā, kad tika radīti eņģeļi, bet pirms Ādama un Ievas kārdināšanas. Bet specifisks laiks, kad Sātans krita Svētajos Rakstos nav norādīts.

Ījaba grāmatā mums ir teikts, ka vismaz uz kādu laiku, bet Sātanam joprojām bija pieeja debesīm un Dieva tronim. ”Kādu dienu Dieva dēli nāca stāties Kunga priekšā un arī Sātans nāca ar tiem. Kungs vaicāja Sātanam: ”No kurienes tu nāc?” Sātans atbildēja Kungam: ”no gaitām un takām pa zemi” (Ījaba 1:6-7). Acīmredzami, ka tajā laikā Sātans joprojām brīvi pārvietojās starp debesīm un zemi, runāja ar Dievu tieši un atbildēja Viņam par saviem darbiem. Bet nav zināms kurā brīdī Dievs pārtrauca Sātanam pieeju Viņam.

Kāpēc Sātans krita no debesīm? Viņš krita lepnuma dēļ; viņš vēlējās būt tāds pat kā Dievs, bet ne Viņa kalps. Ievērojiet, cik daudz ir Jesajas gr.14:12-15 pantos paziņojumu ”es darīšu.” Ecehiēla grāmatā 28:12-15 Sātans ir aprakstīts kā ārkārtīgi skaists eņģelis. Nepārprotami, ka Sātans bija augstākais starp visiem eņģeļiem, visbrīnišķīgākā Dieva radība un tomēr nebija apmierināts ar viņam piešķirto augsto stāvokli. Tā vietā viņš vēlējās pats būt dievs; būtībā viņš vēlējās ”nogāzt Dievu no troņa” un pārņemt vadību pār visu Dieva radīto universu. Sātans pats gribēja būt dievs un interesanti ir tas, ka tieši ar šo domu viņš kārdināja Ievu un Ādamu Ēdenes dārzā (1.Moz.gr.3:1-5).

Kā Sātans krita no debesīm? Patiesībā, Sātana krišana nav īsti precīzs šī akta apraksts. Vairāk precīzi un pareizi ir teikt, ka Dievs padzina Sātanu no debesīm (Jes.14:15; Ec.28:16-17). Sātans nekrita no debesīm šī vārda tiešajā nozīmē, bet gan tika padzīts no debesīm.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kā, kāpēc un kad Sātans krita no debesīm?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries