settings icon
share icon
Jautājums

Saglabāt laulību – kas ir tā pamatā?

Atbilde


Apustulis Pāvils saka, ka sieva ir piesaistīta vīram tik ilgi, cik vien ilgi dzīvo (Rom.7:2). Princips šim ir tāds, ka vīram vai sievai jāmirst, pirms laulības saites tiek sarautas. Šī ir Dieva komanda, bet mūslaiku pasaulē šķiršanās gadījumi ir vairāk kā 51 % no visām laulībām. Tas nozīmē, ka vairāk kā puse pāru sakot vārdus - ‘’līdz nāve mūs šķirs’’ nenotur šo zvērestu.

Ko pāriem jādara, lai saglabātu laulību? Pirmais un svarīgākais darbs ir paklausīt Dievam un Viņa Vārdam. Šis ir vissvarīgākais princips, kas jāievēro jau pirms laulībām. Dievs saka: ‘’Ja divi kopā staigā, vai tad viņi nav savā starpā jau iepriekš sarunājušies’’ (Am.3:3)? Jo ticīgajiem ir svarīgi uzsākt attiecības tikai tad, ja viņi ir droši, ka pretējā puse arī ir ticīga. 2.Kor.6:14 saka: ‘’Nevelciet svešu jūgu kopā ar neticīgiem. Jo kāda daļa ir taisnībai ar netaisnību? Kas ir gaismai kopējs ar tumsību’’? Ja šis princips būs ievērots, tad daudzas sirdssāpes un ciešanas vēlākā laulības dzīvē būs ietaupītas.

Cits princips, kas varētu aizsargāt un padarīt laulības ilgstošas uz mūžiem ir vīra paklausība Dievam mīlot, cienot un aizsargājot savu sievu kā sevi pašu (Ef.5:25-31). Atbilstošs princips ir, ka sieva klausa Dievu un pakļaujas vīram it visā kā ‘’Tam Kungam’’ (Ef.5:22). Laulības starp vīru un sievu ir tā pati kopija, jeb Kristus un draudzes attiecību ilustrācija. Kristus atdeva sevi par labu draudzei un Viņš to mīl, ciena un aizsargā kā Savu ‘’līgavu’’ (Atkl.gr.19:7-9).

Kad Dievs pieveda Ievu pie Ādama pirmajās cilvēku laulībās, viņa bija taisīta no Ādama ‘’miesas un kaula’’ (1.Moz.gr.2:21), un viņi kļuva par ‘’vienu miesu’’ (1.Moz.gr.2:23-24). Kļūt par vienu miesu nozīmē daudz vairāk kā tikai fizisku savienību. Topot par vienu veselu nozīmē prāta un dvēseles savienību. Attiecības kļūst daudz kas vairāk, kā tikai jutekliska un emocionāla savienība, tās kļūst garīgi neatkārtojami vienreizīgas, kas ir iespējams vienīgi tad, ja abi partneri pakļaujas Dievam un Viņa gribai, kā arī viens otram. Attiecības nav balstītas vairāk uz ‘’es un mani’’, bet gan uz ‘’mēs un mūs’’. Šis ir viens no noslēpumiem ilgas un laimīgas laulības saglabāšanai. Abu partneru galvenais uzdevums ir darīt visu, lai laulības būtu uz mūžu. Perpendikulāro attiecību nostiprināšana ar Dievu iet roku rokā ar nākotnes horizontālo attiecību drošību starp vīru un sievu. Un ja attiecības ir stipras un mūžīgas, tas nozīmē arī stipru un mūžīgu cieņu pret Dievu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Saglabāt laulību – kas ir tā pamatā?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries