settings icon
share icon
Jautājums

Vai pastāv tāda lieta, kā radniecīgas dvēseles? Vai Dievam ir padomā viena īpaša persona ar ko laulāties?

Atbilde


Galvenā ideja par ‘’radniecīgām dvēselēm’’ ir tāda, ka Dievam ir padomā priekš katra tā saucamā ‘’otra ābola pusīte,’’ un ja apprecam kādu, kas nav šī otra pusīte, tad laulības nav izdevušās. Vai šis pieņēmums ir Bībelisks? Nē, tas nav. Attaisnojums par radniecīgām dvēselēm visbiežāk ir lietots, lai aizbildinātu izjukušu laulību. Cilvēki, kuri nav laimīgi laulībā, bieži vien aizbildinās ar to, ka nav apprecējuši īsto radniecīgo dvēseli, tāpēc jāšķiras un jāmeklē īstā radniecīgā dvēsele. Tas nav nekas vairāk kā aizbildināšanās, vulgāra un ne Bībeliska atrunāšanās. Ja esat precējies, tad jūsu partneris jau ir jūsu radniecīgā dvēsele. Mk.ev.10:7-9 saka: ‘’Tādēļ cilvēks atstās savu tēvu un māti, un tie divi būs viena miesa. Tad nu tie nav vairs divi, bet viena miesa. Tāpēc, ko Dievs savienojis, to cilvēks lai nešķir.’’ Vīrs un sieva ir ‘’savienoti’’, ‘’viena miesa’’, ‘’tie nav vairs divi, bet viena miesa’’, tie ir ‘’Dieva savienoti,’’ proti – radniecīgas dvēseles.

Ne vienmēr laulību dzīve ir vienotībā un līksmē, kā pāris to vēlētos. Vīram un sievai varētu nebūt fiziska, emocionāla un garīga savienība, kādu tie vēlētos. Tomēr pat šajā gadījumā tie ir radniecīgas dvēseles. Pastāvot šādām problēmām pārim ir jāstrādā pie tuvāku attiecību uzlabošanas un izkopšanas, cenšoties panākt īstu, ‘’radniecīgu dvēseļu’’ intimitātes sajūtu. Paklausot Bībeles mācībai attiecībā uz laulībām (Ef.5:2-33), pāris var attīstīt intimitāti, mīlestību un uzticēšanos esot ‘’viena miesa’’ tā, ka rodas radniecīgas dvēseles sajūta, kas sasaista kopā stiprāk. Katrs, kas ir salaulāts, ir salaulāts ar radniecīgu dvēseli. Nav svarīgi cik nesaskanīga ir laulība, Dievs var to dziedēt un atjaunot. Var piedot un savienot jūs īstās laulāto draugu attiecībās, dodot mīlestību un harmoniju jūsu laulībai.

Vai ir iespējams apprecēt nepareizo personu? – Ja mēs nododam sevi Dieva rokās un meklējam pēc Viņa vadības, Viņš apsola, ka dos padomus un vadību: ‘’Paļaujies uz To Kungu no visas sirds un nepaļaujies uz sava prāta gudrību, bet domā uz To Kungu visos savos ceļos, tad Viņš darīs līdzenas tavas tekas’’ (Sal. Pam.3:5-6). Šie vārdi māca,- ja mēs ar visu mūsu sirdi neticam Tam Kungam , un paļaujamies uz sava prāta gudrību, tad mēs noteikti varam izvēlēties nepareizo ceļu. Tātad, nepaklausības un Dieva klātbūtnes trūkuma gadījumā ir iespējams apprecēt personu, ko Dievs nebija vēlējies, un kas nebija domātu jums. Tomēr pat tādā gadījumā Dievs ir visuvarens un ir kontrolē pār jums.

Pat ja laulība nebija Dieva vēlme, tas joprojām ir zem Viņa varas un Viņa plānā. Dievs nīst šķiršanos (Mal.2:16), un Bībelē nekas nav teikts par šķiršanos ‘’apprecot nepareizo personu’’. Pretenzija: ‘’es apprecēju nepareizo personu un nekad nebūšu laimīgs, kamēr neatradīšu savu īsto radniecīgo dvēseli’’ ir ne Bībeliska divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, šī pretenzija saka, ka bija ignorēta Dieva griba un Viņa plāns izjaukts. Otrkārt, šī pretenzija saka, ka Dievs nav spējīgs neveiksmīgu laulību padarīt laimīgu, savienotu un veiksmīgu. Nekas no tā, ko mēs darām, ir spējīgs sagraut Dieva augstāko varu. Dievs var savienot pat visnesavienojamākos cilvēkus un veidot tos divos cilvēkos, kas ir perfekti saderīgi viens priekš otra.

Ja mēs uzturēsim tuvas attiecības ar Dievu, Viņš mūs virzīs un vadīs. Ja cilvēks ies Tā Kunga ceļus un neviltoti meklēs Viņa gribu, Dievs virzīs cilvēku uz dzīvesbiedra atrašanu, kas ir Viņa plānos. Lai atrastu savu ‘’īsto, otro pusīti,’’ Dievs vadīs mūs visus, ja pakļausimies un sekosim Viņam. Lai arī kā, bet esot radniecīgas dvēseles ir gan stāvoklis, gan nepārtraukta prakse. Vīrs un sieva ir radniecīgas dvēseles tajā, ka tie ir savienoti ‘’vienā miesā’’ garīgi, fiziski un emocionāli. Prakse tas ir process, kas pārim jāuztur dienu no dienas strādājot pie radniecīgu dvēseļu veidošanas. Panākt īstu radniecīgu dvēseļu vienreizīgumu un saskaņu ir iespējams vienīgi ieviešot un izpildot Bībeles doto paraugu laulības dzīvē.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai pastāv tāda lieta, kā radniecīgas dvēseles? Vai Dievam ir padomā viena īpaša persona ar ko laulāties?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries