settings icon
share icon
Jautājums

Ko Bībele saka par Radīšanu un evolūciju?

Atbilde


Atbildot uz šo jautājumu mērķis nav piedāvāt zinātniskus argumentus par Radīšanas un evolūcijas teorijām. Attiecībā uz zinātniskajiem argumentiem par Radīšanu un/ vai evolūciju mēs ļoti iesakām atrast atbildes Mozus pirmajā grāmatā un Radīšanas izmeklējumu institūtā. Šī raksta mērķis ir izskaidrot, kāpēc vispār eksistē jautājums par Radīšanu un evolūciju no Bībeles viedokļa. Rom.1:25 saka: ”Dieva patiesību tie apmainījuši pret meliem, godinājuši radību un kalpojuši tai, nevis Radītājam. – Viņš ir augsti teikts mūžīgi! Āmen!”

Galvenais faktors šinīs debatēs ir tas, ka lielākā daļa zinātnieku, kas tic evolūcijai ir ateisti un agnostiķi. Tomēr daži no tiem pieturas pie teistiskās evolūcijas formas (sengrieķu theos ”dievs.” Mācība, saskaņā ar kuru pastāv Dievs, kas pēc savas gribas radījis pasauli un to vada), bet citi atkal pie deistisma idejas (Dievs eksistē, bet nav piederīgs pasaulei, viss notiek pats no sevis dabīgā procesā). Ir arī tādi, kas neviltoti un godīgi cenšas skatīties uz visiem faktiem, bet nonāk pie slēdziena, ka evolūcija tomēr sader labāk ar faktiem. Tomēr šie zinātnieki ir mazākumā. Lielākā daļa evolucionāro zinātnieku uzskata, ka dzīve izvērsās bez jebkādas augstāko spēku iejaukšanās. Pēc definīcijas - evolūcija ir dabas zinātne.

Lai ateisms būtu patiess ir jābūt kaut kādam alternatīvajam izskaidrojumam (neņemot vērā Radītāju) kā radās visums un dzīvība. Ticība evolūcijas teorijai bija attīstījusies jau pirms Č. Darvina. Tomēr viņš bija pirmais, kas izveidoja ticamu modeli par evolūcijas procesa attīstību - dabīgo atlasi. Bija laiks, kad Č. Darvins sauca sevi par Kristieti, bet kad viņa dzīvē ienāca traģēdija, viņš atteicās no savas ticības un noliedza Dieva eksistenci. Kļūstot par ateistu viņš ieviesa evolūcijas teoriju. Darvina mērķis bija nevis atspēkot Dieva esamību, bet gan pierādīt, ka evolūcijas teorija ir viena no gala rezultātiem. Evolūcija dod tiesības būt ateistam. Iespējams, ka evolucionārie zinātnieki nekad nepiekritīs, ka viņu mērķis ir pasniegt alternatīvu izskaidrojumu dzīves oriģinālam un tādējādi tie dod pamatu uz kā ateisms var balstīties. Saskaņā ar Bībeli šis ir tas iemesls, kāpēc šī teorija vispār pastāv.

Bībele saka: ”Nelga saka sev sirdī: Dieva nav!” (Ps.14:1; 53:1). Bībele paziņo arī to, ka cilvēkiem nav iemesla neticēt Dievam. ”Dieva mūžīgais spēks un dievišķība – tas prātam atklājas Dieva redzamajos darbos, kas darīti kopš pasaules radīšanas. Tā, ka viņiem nav ar ko aizbildināties” (Rom.1:20). Saskaņā ar Bībeli, ikkatrs, kas noraida Dievu ir muļķis. Kāpēc, tad, ir tik daudz cilvēku, ieskaitot dažus Kristiešus, kas vēlas pieņemt, ka evolucionārie zinātnieki ir objektīvi zinātnisko faktu izskaidrotāji? Saskaņā ar Bībeli viņi ir muļķi! Muļķība katrā ziņā nenorāda uz inteliģences trūkumu. Lielākā daļa evolucionāro zinātnieku ir vienkārši izcili inteliģenti. Muļķība norāda uz nespēju izmantot dotās zināšanās pienācīgi. Sak.gr.1:7 saka: ”Bijāt Kungu – zinību pamats! Gan gudrību, gan pamācību muļķi nīst!”

Evolucionārie zinātnieki izsmej Radīšanu un/ vai Inteliģento Dizainu kā nezinātnisku un pat nevērtīgu zinātniskiem izmeklējumiem. Tie saka - lai kaut ko nosauktu par zinātni, tam jābūt pārbaudāmam un testējamam; tam jābūt naturālistiskam. Definējot Radīšanu tā ir ”pārdabiska.” Dievs vai pārdabiskais nevar būt pakļauts testiem un novērojumiem (un tā strīdi turpinās), tāpēc, radīšana un/ vai inteliģentais dizains nevar būt apstiprināts kā zinātnisks esam. Protams, arī evolūciju nav iespējams testēt vai pakļaut novērojumiem, bet par to zinātnieki cenšas nerunāt. Kā rezultātā visa evolūcijas teorija ir dibināta uz iepriekš izveidotiem priekšnoteikumiem un iepriekš pieņemtiem faktiem bez jebkādiem alternatīviem papildus izskaidrojumiem.

Lai kā arī tur nebūtu, ne visuma oriģinālo izcelšanos, ne dzīves oriģinālo izcelšanos nav iespējams pakļaut testiem vai novērojumiem. Attiecībā uz oriģinālo izcelsmi abas - gan Radīšana, gan evolūcija ir uz ticību balstītas sistēmas. Nevienu no šīm divām sistēmām nav iespējams pārbaudīt, jo neviens nevar ieiet pagātnē tūkstošiem vai miljoniem gadus atpakaļ un ar izmeklējumiem un novērojumiem pierādīt precīzu zemes vecumu. Tādā pašā veidā kā zinātnieki noraida Radīšanu visā pilnībā, tikpat viegli ir iespējams noraidīt arī evolūciju. Absolūti muļķīgi ir domāt, ka evolūcija ir vienīgais izskaidrojums oriģinālajai izcelsmei. Tikpat liela muļķība ir domāt, ka evolūciju ir iespējams pakļaut testiem un tādējādi to var saukt par ”zinātni.” Zinātnieki, kas aizstāv evolūciju noraida ticamu teoriju par oriģinālo izcelsmi pat nemēģinot testēt un pārbaudīt tās vērtības un īpašības, jo tas neder viņu neloģiskajai, šaurajai definīcijai par ”zinātni.”

Ja Radīšana ir patiesa, tad pastāv Radītājs kā priekšā mēs visi esam atbildīgi. Evolūcija pieļauj ateismu. Evolūcija dod ateistiem iespēju izskaidrot dzīvi nošķirtībā no Radītāja Dieva. Evolucionāri noskaņotie noraida vajadzību pēc Dieva un Viņa saistību ar visumu. Evolūcija ir ”radīšanas teorija” atbalstot ateistisko reliģiju. Saskaņā ar Bībeli izvēle ir skaidra. Mēs varam ticēt mūsu visuvarenajam un visu zinošajam Dievam. Vai arī - mēs varam ticēt neloģiski neobjektīvam ”zinātnes” muļķu izskaidrojumam.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko Bībele saka par Radīšanu un evolūciju?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries