settings icon
share icon
Jautājums

Vai Noasa plūdi bija globāli vai lokāli?

Atbilde


Pēc Bībelē teiktā skaidri saprotam, ka plūdi bija globāli. 1.Moz.gr.7:11 ir rakstīts: ”tanī dienā pāršķēlās visi dziļūdens avoti un atvērās debesu logi” 1.Moz.gr 1:6-7 un 2:6 saka, ka pasaule pirms plūdiem bija daudz savādāka nekā tā ir tagad, pēc plūdiem. Saskaņā ar šiem un citiem pantiem nonākam pie pamatotas pārliecības par to, ka toreiz, pirms plūdiem, zeme bija ūdens pārsega iekļauta. Šis pārsegs varētu būt bijis garaiņu pārsegs. Tas varēja būt bijis līdzīgs Saturna ledus riņķiem un apkļaut zemi. Kad šis pārsegs tika izliets pār zemi (1.Moz.gr.2:6), kombinācijā ar zemes ūdeņiem tika izraisīti globālie plūdi.

Skaidrāks apraksts par plūdu pakāpi ir lasāms 1.Moz.gr.7:19-23: ”Un ūdeņi kāpa virs zemes jo ļoti un apsedza visus augstos kalnus, kas bija zem debesīm. Ūdeņi sakāpa piecdesmit elkoņu augstumā un apklāja kalnu. Un iznīka visa miesa, kas kustēja pa zemi, - putni un lopi, un visas radības, kas mudžēja uz zemes, un visi cilvēki – viss, kam nāsīs dzīvības dvaša! Nomira visi, kas bija uz sauszemes! Viņš aizslaucīja ik būtni, kas bija uz zemes virsas, - no cilvēka līdz lopam, līdz rāpulim, līdz debesu putnam, - tie tika noslaucīti no zemes un palika tikai Noa un tie, kas kopā ar viņu šķirstā.”

Augšā minētajā pantā mēs ne vien vairākkārtīgi lasām, ka ”visa” zeme bija zem ūdens, bet gan arī to, ka ”ūdeņi apsedza visus kalnus, kas bija zem debesīm, ” ”piecpadsmit olekšu augstumā ūdeņi pacēlās pār virsotnēm un apklāja kalnus,” ”tad nobeidzās ikviena radība, kas kustēja zemes virsu.” Šie panti skaidri apraksta vispasaules plūdus, kas pārklāja visu zemi. Kā arī, ja plūdi būtu bijuši lokāli, tad kāpēc Dievs lika Noasam būvēt arku, bet ne pārcelties uz citu zemi pašiem, kā arī pārdzīt zvērus un lopus? Un kāpēc Dievs komandēja Noasu būvēt tik lielu arku, lai tajā pietiktu vietas pilnīgi visām dzīvnieku sugām? Ja plūdi nebūtu bijuši globāli, tad nebūtu bijusi vajadzība pēc arkas.

Pēteris arī apraksta vispasaules plūdus 2.Pēt.vēstulē 3:6-7, kur viņš norāda: ”Caur to pasaule reiz ūdensplūdos gāja boja, bet tagadējās debesis un zemi tas pats vārds uztur un saglabā ugunij bezdievīgo cilvēku pazudināšanai tiesas dienā.” Šajos pantos Pēteris salīdzina ”vispasaules” sodu, kas nāks, ar Noasa plūdu laikiem un paziņo, ka zeme, kas tagad eksistē bija appludināta. Kā arī daudzi citi Bībeles rakstnieki ir apstiprinājuši to, ka appludināta bija visa zeme/ pasaule. Plūdi bija globāli (Jes.54:9; 1.Pēt.3:20; 2.Pēt.2:5; Ebr.11:7). Beidzot, pats Kungs Jēzus Kristus runāja par vispasaules plūdiem un bieži minēja kā paraugu tam postam, kas nāks, kad Viņš atgriezīsies (Mt.ev.24:37-39; Lk.ev.17:26-27).

Pastāv arī daudz citu, ne Bībelisku, pierādījumu, kas apstiprina Bībelē teikto un norāda uz to, ka vispasaules katastrofa – globālie plūdi ir patiesi. Katrā kontinentā ir atrasti lieli pārakmeņojušies kapu lauki un daudz ogļu atradņu, kas liecina par milzum lielu veģetācijas apjomu. Okeāniskās izcelsmes pārakmeņojumi ir atrodami uz daudzu kalnu virsotnēm visā pasaulē. Katrai kultūrai, katrā zemes daļā ir teikas par plūdiem. Tā kā, visi šie fakti, kā arī daudzi citi, ir spēcīgs pierādījums tam, ka plūdi bija globāli.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Noasa plūdi bija globāli vai lokāli?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries