settings icon
share icon
Jautājums

Kāpēc nevainīga dzimšana ir tik svarīga?

Atbilde


Mācība par nevainīgu dzimšanu ir kardināli svarīga (Jesajas gr.7:14; Mt.ev.1:23; Lk.ev.1:27, 34). Aplūkosim Svēto Rakstu attēlojumu attiecībā uz šo notikumu. Atbildot uz Jaunavas Marijas jautājumu: “Kā tas var būt? Jo es vīra nezinu” (Lk.ev.1:34), Gabriēls atbildēja: “Svētais Gars nāks pār tevi un Visu augstākā spēks tevi pārklās, tādēļ arī, kas dzims, būs svēts un tiks saukts - Dieva Dēls” (Lk.ev.1:35). Eņģelis iedrošināja Jāzepu nebaidīties ņemt Mariju pie sevis par sievu sakot viņam: “..tas, kas viņā ieņemts, ir no Svētā Gara” (Mt.ev.1:20). Mateja evaņģēlijs norāda, ka Marija tapa grūta no Svētā Gara (Mt.ev.1:18). Vēstulē Galatiešiem 4:4 varam lasīt: “Dievs sūtīja savu Dēlu, kas piedzima no sievietes.”

No šiem pantiem skaidri redzam, ka Jēzus dzimšana bija Svētā Gara darbs caur Jaunavas Marijas Ķermeni. Nemateriālais (Gars) un materiālais (Marijas dzemde) tika saistīti. Dabiski, ka Marija nevarēja apaugļot pati sevi un tādējādi viņa bija tikai darba rīks Dieva rokās. Tikai un vienīgi Dievs varēja paveikt iemiesošanās brīnumu.

Tomēr, noraidot faktu, ka Jēzus un Marija bija fiziski radniecīgi netieši norāda, ka Jēzus varētu nebūt bijis īsts cilvēks. Svētie Raksti māca, ka Jēzus bija pilnībā cilvēks ar fizisku ķermeni, tādu pašu kāds ir arī mums. To viņš saņēma caur Mariju. Tanī pašā laikā, visā Savā pilnībā Jēzus bija arī Dievs. Ar savu mūžīgo, pilnīgo un bezgrēcīgo dabu Viņš bija visā pilnībā Dievs (Jņ.ev.1:14; 1.Tim.3:16; Ebr.2:14- 17).

Jēzus nepiedzima grēkā. Jēzum nebija nekā no grēcīgās dabas (Ebr.7:26). Grēcīgā daba pāriet no paaudzes uz paaudzi caur tēviem (Rom.5:12, 17, 19). Nevainīgā dzimšana izjauca/ apgāja grēka pāriešanas spēku un atļāva bezgalīgajam Dievam tapt par perfektu cilvēku.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāpēc nevainīga dzimšana ir tik svarīga?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries