settings icon
share icon
Jautājums

Kas bija milži?

Atbilde


Milži (kritušie, giganti) bija Dieva dēlu un cilvēka meitu savienības rezultātā radušies pēcnācēji (1.Moz.gr.6:1-4). Pastāv daudz diskusiju par to, kas bija ”Dieva dēli.” Mūsu apgalvojums ir tāds, ka ”Dieva dēli” bija kritušie eņģeļi (dēmoni), kas bija stājušies seksuālās attiecības ar cilvēku meitām un/ vai iemiesojās vīriešu kārtas cilvēkos, lai varētu veidot attiecības ar cilvēciskām sievietēm. Šo savienību rezultātā radās pēcnācēji - milži, kas bija: ”...varoņi, kopš senatnes vīri ar vārdu!” (1.Moz.gr.6:4).

Kāpēc dēmoniem bija vajadzība kaut ko tādu darīt? Uz šo jautājumu Bībele nedod noteiktu atbildi. Dēmoni ir ļaunas, viltīgas būtnes – tātad, nekam, ko tie dara nevajadzētu mūs pārsteigt, bet gan būt gataviem uz visu. Attiecībā uz noteiktu, skaidru to motivāciju vislabākie pieņēmumi ir tie, ka dēmoni mēģināja piesārņot cilvēcisko asins līniju kārtībā, lai novērstu Mesijas, Jēzus Kristus atnākšanu. Dievs apsolīja, ka Mesija nāks no Ievas līnijas (1.Moz.gr.3:15) un sadragās čūskas, tas ir Sātana galvu. Tātad, sakarā ar šo dēmoni mēģināja piesārņot cilvēcisko asins līniju cenšoties padarīt neiespējamu bezgrēcīga Mesijas piedzimšanu. Lai arī šī nav uzsvērti Bībeliska atbilde, tomēr ir ticama un nav pretrunā ar Bībeles mācību.

Kas bija milži? Saskaņā ar senebreju un citām attiecīgām leģendām (Enoha grāmata un citi ne bībeliski raksti) tie bija gigantu rase un varoņi, kas darīja bezgala ļaunus darbus. Viņu lielais augums un spēks acīmredzami bija izveidojies sajaucoties dēmoniskajiem gēniem (DNS) ar cilvēciskajiem. Bet Bībele par viņiem min tikai vienu, ka tie bija ”varoņi, kas bija senlaikos, vīri ar vārdu” (1.Moz.gr.6:4). Milži nebija svešinieki no citām planētām, tie bija burtiskas, fiziskas būtnes, kas bija radušās Dieva dēlu un cilvēku meitu savienības rezultātā (1.Moz.gr.6:1-4).

Kas notika ar milžiem? Milži bija viens no galvenajiem iemesliem lielo plūdu uzsūtīšanai Noasa laikos. Nekavējoties pēc milžu pieminēšanas Dieva Vārds saka: ”Un Kungs redzēja, ka pieaug cilvēka ļaunums uz zemes un viss, ko Viņš veidojis, ik dienu savā sirdī domā tik ļaunu! Un Kungs nožēloja, ka uz zemes taisījis cilvēku, un tas mocīja Viņa sirdi.” (1.Moz.gr.6:5-7). Tātad, Dievs uzsūtīja plūdus pār visu pasauli nogalinot ikvienu un it visu (ieskaitot milžus) izņemot Noasu ar viņa ģimeni, un dzīvniekus, kas bija arkā (1.Moz.gr.6:11-22).

Vai bija milži pēc plūdiem? 1.Moz.gr.6:4 varam lasīt: ”Tanīs dienās milži bija zemes virsū, arī pēc tam..” Šķiet, ka dēmoni atkārtoti veica savu grēku kādu laiku arī pēc plūdiem. Tomēr, visticamāk, ka tas bija daudz mazākā apjomā nekā pirms plūdiem. Pēc izraēliešu spiegošanas Kanaāna zemē viņi ziņoja Mozum: ”Tur mēs redzējām milžus, Anāka dēlus no milžu dzimuma, - mums likās, ka mēs esam sienāži, un tādi mēs likāmies arī viņiem!” (4.Moz.gr.13:33). Šis pants neapgalvo, ka milži tur mita patiesībā, bet gan saka, ka spiegi domāja, ka ir redzējuši milžus. Visticamāk, ka spiegi bija aculiecinieki, kas redzēja Kanaānā liela auguma cilvēkus un kļūdainā kārtā pieņēma, ka tie ir milži. Vai arī, iespējams, ka pēc plūdiem dēmoni bija veidojuši attiecības ar cilvēku meitām tādējādi radot milžus. Lai arī kāds nebūtu gadījums, bet šie ”milži” tika iznīcināti, kad izraēlieši iebruka Kanaānā (Jozuas.gr.11:21-22) un arī vēlāk to vēstures laikā kā varam lasīt 5.Moz.gr.3:11 un 1.Sam.17.

Kas attur dēmonus radīt milžus mūsdienās? Šķiet, ka Dievs pielika punktu dēmonu savienībām ar cilvēciskām būtnēm noliekot visus dēmonus, kuri bija ar noslieci uz šādām darbībām Abisā, tas ir bezdibenī jeb lielā tumsā. Jūdas vēstules 6.pantā varam lasīt: ”Eņģeļus, kas savu augsto stāvokli nesaglabāja, bet pameta savus mājokļus, Viņš ir paturējis lielās dienas tiesai, tumsā un mūžīgās važās ieslēgtus.” Skaidrs ir tas, ka ne visi dēmoni ir ”ieslodzīti” uz šodienu, no kā izriet, ka ir pastāvējusi dēmonu grupa, kas bija apņēmušies turpināt veikt smago grēku ārpus oriģinālās krišanas. Visticamāk, ka ”mūžīgās saitēs saistītie” dēmoni ir tie dēmoni, kas bija atļāvušies veidot attiecības ar cilvēku meitām. Tādējādi, pasaule ir pasargāta no viņu mēģinājumiem radīt milžus atkal.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas bija milži?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries