settings icon
share icon
Jautājums

Vai dēmoni ir kritušie eņģeļi?

Atbilde


Kad tieši Dievs radīja eņģeļus ir atvērts un diskutējams jautājums, bet droši un noteikti zināms ir tas, ka visu, ko Dievs radīja, Viņš radīja labu, jo Dievs savā svētumā nevar radīt kaut ko, kas ir grēcīgs. Tātad, Sātans, kas no sākuma bija eņģelis Lucifers, sacēlās pret Dievu un krita no debesīm, tika padzīts (Jes.14; Ec.28); viena trešdaļa no visas eņģeļu saimes pievienojās Sātanam (Atkl.gr.12:3-4, 9). Nepastāv šaubas, ka visi šie kritušie eņģeļi tagad ir zināmi kā dēmoni jeb ļaunie gari.

Mēs zinām arī to, ka elle bija sagatavota velnam un viņa eņģeļiem. Saskaņā ar Mt.ev.25:41: ”Tad Viņš sacīs arī tiem, kas pa kreisi: ejiet prom no manis, jūs nolādētie, mūžīgā uguni, kas sagatavota velnam un viņa eņģeļiem!” Lietojot piederības vietniekvārdu viņa (eņģeļiem), Jēzus saka ļoti skaidri, ka šie eņģeļi pieder Sātanam. Atkl.gr.12:7-9 teiktais apraksta pasaules gala laika eņģeļu cīņas, kurās Miķelis ar ”saviem eņģeļiem” cīnīsies pret Sātanu un ”viņa eņģeļiem.” No šiem un citiem atbilstošiem Svēto Rakstu pantiem kļūst skaidrs, ka dēmoni un kritušie eņģeļi ir sinonīmi viens otram.

Daži noraida domu, ka dēmoni ir kritušie eņģeļi sakarā ar to faktu, ka Jūdas vēstules 6 pantā ir paziņots, ka eņģeļi, kas grēkojuši ir ”mūžīgās saitēs saistīti.” Tomēr, studējot dziļāk top skaidrs, ka ne visi eņģeļi ir saitēs ”saistīti,” jo Sātans joprojām ir brīvībā (1.Pēt.5:8). Kāpēc Dievam jāiesloga visi pārējie eņģeļi to sacelšanās līderi atstājot brīvībā? Šķiet, ka Jūdas vēstules 6jā pantā teiktais norāda uz to, ka Dievs ir sasaistījis tikai tos eņģeļus, kuri bija grēkojuši kādā vēl ļaunākā, papildus veidā; līdzīgi kā ”Dieva dēlu” incidenta gadījumā, kas aprakstīts 1.Moz.gr.6 nodaļā.

Visbiežākais un parastākais izskaidrojums attiecībā uz dēmonu izcelsmi ir tāds, ka plūdu laikā (Moz.gr.6) iznīcināto milžu dvēseles, kurām tika atņemts fiziskais ķermenis, kļuva par dēmoniem. Lai arī Bībele neko specifiski nenorāda uz to, kas notika ar milžu dvēselēm, kad tie tika nogalināti. Tomēr maz ticams, ka Dievs iznīcinātu milžus, plūdu laikos, lai pēc tam to dvēselēm atļautu radīt vēl lielāku ļaunumu nekā to jau dara dēmoni. Lai kā arī tur nebūtu, bet visizplatītākais un atbilstošākais izskaidrojums dēmonu izcelsmei ir tas, ka viņi visi ir kritušie eņģeļi. Eņģeļi, kas kopā ar Sātanu sacēlās pret Dievu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai dēmoni ir kritušie eņģeļi?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries