settings icon
share icon
Jautājums

Vai Jēzus bija veģetārietis? Vai Kristiešiem vajadzētu būt veģetāriešiem?

Atbilde


Jēzus nebija veģetārietis. Bībelē ir rakstīts, ka Jēzus ēda zivis (Lk.ev.24:42-43) un jēru (Lk.ev.22:8-15). Brīnumainā kārtā Jēzus baroja cilvēku pūļus ar zivīm un maizi. Būtu dīvaini, ja viņš to darītu būdams veģetārietis (Mt.ev.14:17-21). Apustuļa Pētera vīzijā Jēzus paziņoja, ka visa barība ir tīra un laba, ieskaitot dzīvnieku gaļu (Ap.d.gr.10:10-15). Laikā pēc Noasa plūdiem dievs atļāva cilvēkiem ēst gaļu (1.Moz.gr.9:2-3). Dievs Savu lēmumu nekad nav atcēlis.

Tāpēc Kristieši droši var ēst gaļu. Bībele nedod pretēju komandu. Arī atturēšanās no gaļas ēdieniem, nav nekas nepareizs. Bībele saka to, ka savus viedokļus mēs nedrīkstam uzspiest citiem vai tiesāt tos, kuri ēd vai neēd gaļu. Vēstulē Romiešiem 14:2-3 varam lasīt: “Jo dažs ir pārliecināts, ka viņš drīkst visu ēst, turpretī vājais lai ēd dārzeņus. Tas, kas ēd, lai nenicina to, kas neēd, bet tas, kas neēd, lai netiesā ēdāju, jo Dievs viņu pieņēmis.’’

Dievs atļāva cilvēkiem ēst gaļu uzreiz pēc plūdiem (1.Moz.gr.9:3). Vecā Testamenta likumos Izraēlas nācijai bija dota komanda - neēst noteiktu barību (3.Moz.gr.11:1-47), bet nekad nav bijusi komanda neēst gaļu vispār. Jēzus paziņoja, ka visa veida gaļa ir tīra un laba (Mk.ev.7:19). Tāpat, kā ar visu citu, katram Kristietim jālūdz Dievam, lai Viņš vada un rāda ko ēst un ko neēst. Visu, ko nolemjam par ēdamu, ir labs un pieņemams Dieva acīs tik ilgi, kamēr mēs pateicamies Viņam par to, ka Viņš mūs apgādā (1.Tes.5:18). ‘’Tātad, vai jūs ēdat, vai dzerat, vai citu ko darāt, visu dariet Dievam par godu!’’ (1.Kor.10:31).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Jēzus bija veģetārietis? Vai Kristiešiem vajadzētu būt veģetāriešiem?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries