settings icon
share icon
Jautājums

Kāds ir pareizs kristīšanas veids?

Atbilde


Vienkāršākā atbilde uz šo jautājumu ir atrodama pašā vārdā ”kristīt,” kas tiešā tulkojumā no grieķu vārda (baptizo) nozīmē ”iegremdēt ūdenī.” Tāpēc kristīšana ar apsmidzināšanu vai pārliešanu ir oksimoroniska, kaut kas, kas pats par sevi ir pretrunā. Kristīšana ar apsmidzināšanu tad varētu būt ”iegremdēšana ūdenī apsmidzinot ar to.” Tātad, kristīšanai ar tās oriģinālo, raksturīgo definīciju jābūt aktam ar ūdenī iegremdēšanu.

Kristīšana ilustrē ticīgā identificēšanos ar Kristus nāvi, apbedīšanu un augšāmcelšanos. ”Vai tad jūs nezināt, ka mēs, kas kristīti uz Jēzu Kristu, esam kristīti uz viņa nāvi? Tā mēs kristībā līdz ar viņu esam aprakti nāvē, lai tāpat kā Kristus, kas caur Tēva godību uzmodināts no mirušajiem, arī mēs staigātu jaunā dzīvē” (Rom.6:3-4). Iegremdēšana ūdenī atspoguļo Kristus nāvi un apbedīšanu. Piecelšanās no ūdens atspoguļo Kristus augšāmcelšanos. Rezultātā kristīšana ar iegremdēšanu ūdenī ir vienīgā, kas ilustrē nomiršanu un celšanos atkal dzīvē kopā ar Kristu. Kristīšana ar apsmidzināšanu vai apliešanu ir radusies no ne Bībeliskas, cilvēku ieviestas sākuma kristīšanas metodes.

Kristīšana ar ūdenī iegremdēšanu, lai arī absolūti Bībelisks veids identifikācijai ar Kristu, tomēr (kā daži tic) nav obligāts priekšnoteikums pestīšanas saņemšanai. Tā ir vairāk padevības un paklausības rīcība publiski paziņojot par savu ticību Kristum un identifikācija ar Viņu. Ar kristīšanos mēs atstājam savas vecās dzīves un sākam dzīvot kā jaunas radības (2.Kor.5:17). Kristīšanās ar ūdenī iegremdēšanu ir veids, kas attēlo pilnīgi šo radikālo pārmaiņu.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kāds ir pareizs kristīšanas veids?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries