settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir Kristīgā apoloģētika?

Atbilde


Vārds ”apoloģētika” ir radies no sengrieķu vārda aplogetikos ar nozīmi aizstāvošs. Tātad, Kristīgā apoloģētika ir teoloģijas nozare jeb zinātne, kas iztirzā un aizstāv Kristīgo ticību. Ir daudz skeptiķu, kas apšauba Dieva esamību un/ vai uzbrūk ticībai Dievam, un Bībelei. Ir daudz kritiķu, kas uzbrūk Bībeles nemaldīgumam, patiesumam un atklāsmei. Ir daudz viltus mācītāju, kas māca nepareizas mācības un noliedz galveno Kristiešu ticības patiesību. Kristiešu apoloģētikas misija ir apkarot šīs kustības un veicināt patiesu sapratni par Dievu un Kristiešu ticību.

Iespējams, ka svarīgākais pants, kas attiecas uz apoloģētiku ir atrodams 1.Pēt.vēstulē 3:15: ”Savās sirdīs svēti turiet Kristu kā Kungu. Vienmēr esiet gatavi atbildēt ikvienam kas prasa jums paskaidrojumu par cerību, kas mīt jūsos.” Nevienam Kristietim nav pamata vai iemesla aizbildināties par nespēju aizstāvēt savu ticību. Katram Kristietim vajadzētu zināt kā aizstāvēt un publiski stādīt priekšā savu ticību Kristum. Ne katram Kristietim ir jābūt ekspertam apoloģētikā. Bet katram Kristietim jāzina, kam viņš vai viņa tic, kāpēc tic, kā šo ticību piedāvāt citiem un kā aizstāvēties pret meliem un uzbrukumiem.

Otrais aspekts, kas attiecas uz Kristīgo apoloģētiku un kurš bieži vien tiek ignorēts, ir lasāms 1.Pēt.3:15 turpinājumā: ”Tomēr dariet to lēnprātībā ar cieņu un bijību.” Aizstāvot Kristīgo ticību apoloģētiski nekad nevajadzētu un nedrīkstētu pieļaut dusmas, nepieklājīgumu un necieņu. Praktizējot Kristīgo apoloģētiku mums jācenšas būt stipriem savos uzskatos un tajā pašā laikā jācenšas būt kā Kristum savā ticības prezentācijā. Ja mēs pastāvot uz savu pārliecību vinnējam sarunā ar kādu, bet ar nepārdomātu attieksmi pagriežam to personu vēl tālāk no Kristus, tad mēs zaudējam īsto, patieso Kristīgās apoloģētikas nozīmi.

Kristīgajā apoloģētikā tiek izšķirtas divas galvenās metodes. Pirmā, vispārīgi zināmā ir klasiskā apoloģētika, kas iekļauj dalīšanos ar pierādījumiem un liecībām par to, ka Kristiešu ziņa ir patiesa. Otrā, vairāk zināmā metode ir tā saucamā ”iepriekšminējuma” apoloģētika, kas iekļauj salīdzinošās jeb konfrontējošās ziņas (aizspriedumainie uzskati, pieņēmumu) aiz ne Kristiešu pozīcijām. Kristiešu apoloģētikas divas ierosinošās jeb proponējošās metodes bieži debatē viena ar otru - kura metode ir vairāk iedarbīga. Līdz šim ir pierādījies, ka, lai panāktu produktīvāku rezultātu ir jāpielieto abas metodes atkarībā no personas un situācijas.

Kristiešu apoloģētika ir vienkārša, jēgpilna Kristīgās ticības un patiesības aizstāvēšana visu to priekšā, kuri tai nepiekrīt. Kristiešu dzīvē Kristīgā apoloģētika ir nepieciešams aspekts. Mēs visi esam komandēti būt gataviem un apbruņotiem, lai varētu liecināt evaņģēliju un aizstāvēt savu ticību (Mt.ev.28:18-20; 1.Pēt.3:15). Tā ir visīstākā Kristīgā apoloģētika.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir Kristīgā apoloģētika?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries