settings icon
share icon
Jautājums

Vai Kristieties var būt apsēsts ar ļauno garu (dēmonu)?

Atbilde


Lai arī Bībele nesaka skaidri, ka ļaunais gars var apsēst kristieti, tomēr ar to saistītā Bībeliskā patiesība apgalvo, ka Kristietis nevar būt apsēsts ar ļauno garu. Ir skaidra atšķirība starp dēmonu apsēstību un dēmonu ietekmi. Apsēstība ar dēmonu nozīmē, ka dēmons ir pārņēmis kādu un tieši/ pilnīgi kontrolē personas domas un/ vai rīcību (Mateja ev.17:14-18; Lūkas ev.4:33-35, 8:27-33). Dēmona ietekme uz kādu iekļauj to, ka dēmons vai dēmoni uzbrūk personai garīgi un/ vai iedrošina to veikt grēcīgas darbības. Ievērojiet, ka visā Jaunajā Testamentā, kad iet runa par garīgo karu, nekur nav dotas pamācības kā izdzīt dēmonu no ticīgā (Ef.6:10-18). Nekur nav teikts, ka no ticīgajiem jāizdzen dēmoni, bet gan, ka ticīgajiem nav jāpadodas dēmonu ietekmei (Jēkaba 4:7; 1.Pēt. 5:8-9).

Kristiešos mājo Svētais Gars (Rom.8:9-11, 1.Kor.3:16, 6:19). Pilnīgi droši varam apgalvot, ka Svētais Gars nekad neatļaus iemājot dēmonam tajā pašā personā, kurā mājo Viņš. Neiedomājams ir fakts, ka Dievs atļautu dēmonam apsēst kādu no Saviem bērniem par kuru Viņš ir samaksājis ar Sava Dēla Kristus asinīm (1.Pēt.1:18-19) un radījis to kā jaunu personu (2.Kor.5:17). Jā, kā ticīgie, mēs cīnāmies ar Sātanu un viņa dēmoniem, bet ne caur mums pašiem. Apustulis Jānis paziņo: ”jūs esat no Dieva un tos esat uzvarējuši, jo lielāks ir tas, kas jūsos, nekā tas, kas ir pasaulē” (1.Jāņa 4:4). Kas ir tas, kas ir mūsos? Tas ir Svētais Gars. Kas ir tas, kas ir pasaulē? Tas ir Sātans un viņa dēmoni. Tādēļ, ticīgais ir uzveicis un pārvarējis dēmonu pasauli un nav iespējams ticīgas personas apsēstību padarīt Bībelisku.

Paturot acīs spēcīgu Bībelisku pierādījumu tam, ka Kristieši nevar būt apsēsti ar dēmonu, daži Bībeles mācītāji izmanto terminu ”demonizēts,” atsaucoties uz to, ka dēmonam ir kontrole pār Kristiešiem. Daži strīdas, ka, lai arī Kristietis nevar būt apsēsts ar ļauno garu, viņš var būt demonizēts. Tipiski, apraksts par ļaunā gara apsēstību, īstenībā ir tas pats, kas demonizēts. Tātad, tas pats gala rezultāts. Izmainīts nosaukums neizmaina faktu, ka Kristietis nevar būt ļaunā gara apsēsts vai tā kontrolēts (demonizēts). Bez šaubām, dēmonu uzbrukumi ir Kristiešu dzīves realitāte, bet tas vienkārši nav Bībeliski teikt, ka Kristietis varētu būt dēmonu apsēsts.

Daudz spriešanas par demonizēšanas/ ļaunā gara apsēšanas jēdzienu ir sakarā ar kādas personas pieredzi, kurš ir saskāries ar gadījumu, kad tas cilvēks it kā, pilnīgi ”noteikti” ir izrādījis pazīmes, ka ir dēmona kontrolēts. Lai arī kā, kardināli svarīgi ir neatļaut kāda cita personīgajai pieredzei ietekmēt mūsu Svēto Rakstu interpretējumu. Drīzāk, mums jāfiltrē mūsu pieredze ņemot vērā Bībeles patiesības (2.Tim.3:16-17). Redzot Kristieti, kura uzvedība šķietami liecina par ļaunā gara klātbūtni, mums vajadzētu domāt par to, cik neviltota un patiesa ir tā Kristieša ticība. Nav iemesla mainīt mūsu viedokli- vai Kristietis var būt ļaunā gara apsēsts/ demonizēts. Iespējams, ka persona ir patiess un īsts Kristieties, vienīgi daudzu dēmonu nomākts vai ietekmēts, un tādējādi cieš no vairākām psiholoģiskām problēmām. Katrā gadījumā, mūsu pieredze jāpārbauda ar Bībeles patiesību, bet ne otrādi.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Kristieties var būt apsēsts ar ļauno garu (dēmonu)?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries