settings icon
share icon
Jautājums

Vai Dievs joprojām dod vīzijas cilvēkiem? Vai ticīgajiem jāgaida, ka vīzijas būs daļa no Kristiešu pieredzes?

Atbilde


Vai mūsdienās Dievs var dod vīzijas? Jā! Vai Dievs dod vīzijas cilvēkiem mūsdienās? Iespējams. Vai mums jāgaida vīzijas kā parastus notikumus? Nē. Kā minēts Bībelē, Dievs ir runājis uz cilvēkiem daudzas reizes lietojot vīzijas kā līdzekli. Piemēri ir Jēkaba dēls Jāzeps, Marijas vīrs Jāzeps; Salamans; Īzaks, Ecehiēls, Daniels, Pēteris un Pāvils. Pravietis Joēls paredzēja daudzus vīziju uzplūdus un to ir apstiprinājis apustulis Pēteris Apustuļu darbu 2. nodaļā. Svarīgi piezīmēt to, ka starp vīziju un sapni pastāv atšķirība. Vīzija tiek dota cilvēkam esot nomodā, bet sapnis miegā, kad cilvēks guļ.

Šķiet, ka Dievs ir plaši izmantojis vīzijas un sapņus dažādās pasaules daļās. Apgabalos, kur tikai nedaudz vai vispār nebija pieejams evaņģēlijs, un kur cilvēkiem nebija pieejama Bībele, Dievs nodod savu ziņu tieši caur sapņiem vai vīzijām. Šis ir viscaur savienots un saskanīgs ar Bībelisko vīziju piemēriem, kuras Dievs bieži izmantoja, lai atklātu Savu patiesību cilvēkiem agrajās Kristietības dienās. Ja Dievs vēlēsies nodot Savu ziņu kādai personai, tad Viņš izmantos vienalga kādu līdzekli, ko atradīs par pareizu – kā piem. - misionāru, eņģeli, vīziju vai sapni. Protams, Dievs ir spējīgs sniegt vīzijas arī tādos apgabalos, kur evaņģēlijs ir viegli un bez piepūles pieejams. Nav noteikts limits, ko Dievs varētu darīt. Viņš var it visu.

Tajā pašā laikā mums jābūt ļoti uzmanīgiem, kad iet runa par vīziju vai tās iztulkošanu. Vienmēr jāpatur prātā tas, ka Bībele ir pabeigta; arī tas, ka tā var sniegt mums jebkuru informāciju un atklāt visu, kas mums jāzina. Ļoti svarīgi ir saprast to, ka, ja Dievs dod vīziju, tad tai ir jāsakrīt pilnīgi ar to, ko Viņš jau ir atklājis Savā Vārdā. Nekad nevajadzētu piešķirt vīzijām vienādu vai lielāku autoritāti nekā ir Dieva Vārds. Kristiešu ticībā un praksē mūsu galējā autoritāte ir Dieva Vārds. Ja jums šķiet un jūs ticat, ka esat saņēmuši vīziju no Dieva, tad dziļās lūgšanās izmeklējiet Dieva Vārdu un pārliecinieties, ka tā ir absolūtā saskaņā ar Svētajiem Rakstiem. Dziļās lūgšanās apsveriet, ko Dievs grib lai jūs darāt atbildot uz Viņa doto vīziju (Jēk.1:5). Ja Dievs dos kādam vīziju, tad Viņš nekad neapslēps Savu nodomu un mērķi. Katru reizi, kad vien cilvēks ir prasījis Dievam izskaidrot vīzijas nodomu un mērķi, Dievs to vienmēr ir atklājis un izskaidrojis. Dievs nekad neko nesarežģīs, bet gan padarīs viegli saprotamu (Dan.8:15-17).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Dievs joprojām dod vīzijas cilvēkiem? Vai ticīgajiem jāgaida, ka vīzijas būs daļa no Kristiešu pieredzes?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries