settings icon
share icon
Jautājums

Vai Kristiešiem vajadzētu apmeklēt psihologu/ psihiatru?

Atbilde


Psihologi un psihiatri ir profesionāļu, kuri strādā garīgās veselības jomā. Cilvēki bieži vien jauc to lomas ar tādiem profesionāļiem kā psihoterapeitiem, psihoanalītiķiem vai garīgās veselības padomdevējiem. Starp garīgās veselības speciālistiem ir daudzas variācijas, kuras pieprasa atšķirīgus izglītības veidus un dažādas ārstēšanas metodes. Psihologiem jāiegūst izglītība tieši psiholoģijā un viņi pārsvarā koncentrējas uz izmeklējumiem, mācīšanu koledžas līmenī, emocionālā līmeņa novērtēšanu un uztur privātas padomu došanu prakses. Viņi drīkst nodarboties ar testu sniegšanu izmeklējot kognitīvā (izziņas) un emocionālā stāvokļa novērtējumu. Psihiatrs būtībā ir ārsts, kurš specializējies garīgo traucējumu jomā. Psihiatri ir vienīgie garīgās veselības profesionāļi, kuri drīkst parakstīt zāles: ir apmācīti ārstēt garīgās veselības traucējumus farmakoloģiski.

Kad cilvēkiem rodas vajadzība pārbaudīt kādu no garīgās veselības problēmām vai pajautāt padomu, tad viņi var doties pie psihologa. Parasti visi cilvēki apmeklē psihologu vispirms un tikai pēc tam tiek nosūtīti pie psihiatra. Daži psihiatri nodarbojas ar padomu došanu, bet citi tikai izsniedz un pārrauga ārstniecisko līdzekļu lietošanu. Dažreiz tajā pašā laikā sadarbojas ar citiem profesionāļiem, kuri veic atbilstošu terapiju. Tāpat kā daudzās citās profesijās arī psiholoģijā un psihiatrijā ne visi speciālisti ir Kristieši.

Kristieši parasti vēlas zināt Bībeles attieksmi pret šiem speciālistiem. Patiesība ir tāda, ka psihologa vai psihiatra apmeklēšana nav slikta un nesaistās ar grēku. Abi speciālisti strādā likumīgā un derīgā amatā. Abu mērķis ir palīdzēt cietējiem. Neviens no garīgās veselības speciālistiem nav spējīgi saprast kā Dievs ir radījis cilvēku, kā strādā prāts, kāpēc cilvēki jūtas un rīkojas tieši tā un ne savādāk. Lai arī pastāv neskaitāmi daudz pasaulīgu, cilvēku izdomātu teoriju par garīgās/ emocionālās veselības traucējumiem un aprūpi, tomēr ir ļoti daudz dievbijīgu cilvēku, kuri cenšas saprast cilvēka prātu skatoties no Bībeles perspektīvas. Kristiešiem vienmēr vajadzētu meklēt profesionāli, kurš ir ticīgais. Tādu, kurš pazīst Svētos Rakstus un izrāda dievbijīgu raksturu. Kā jau ar visu pārējo, arī šinī gadījumā katrs saņemtais padoms jāizfiltrē caur Svētajiem Rakstiem tā, lai spētu nojaust, kas ir patiesība un kas nav.

Tātad, nav nekas slikts, ja apmeklē psihologu vai psihiatru. Tomēr garīgās veselības profesionāļiem ir dažādi un atšķirīgi uzskati, sagatavotība un izcelšanās. Pat Kristīgs psihologs vai psihiatrs ne vienmēr būs spējīgi dod perfektu atbildi. Viņi var būt ar vājākām zināšanām kādā no Bībeles jomām. Vienmēr jāatceras, ka Dieva Vārds ir mūsu pirmā atbilde uz visu, kas sāp. Ļoti svarīgi ir apbruņoties ar patiesību, lai spētu noteikt, kas mums palīdz un kas varbūt pat nodara ļaunu (Ef.6:11-17; 1.Kor.2:15-16). Katrs ticīgais ir personīgi atbildīgs Bībeles studēšanā, lai pats personiski augtu un būtu ar augstām uztveres spējām. Svētais Gars izmantos Vārdu, lai padarītu mūs līdzīgu Kristum, kas ir pēdējais un galējais visu Kristiešu mērķis (Ef.5:1-2; Kol.3:3).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Kristiešiem vajadzētu apmeklēt psihologu/ psihiatru?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries