settings icon
share icon
Jautājums

Kā izbaudīt prieku savā Kristīgajā dzīvē?

Atbilde


Pat vispatiesākā Kristieša dzīvē var ienākt skumju un depresijas periods. Bībelē mēs varam redzēt daudzus šādu periodu aprakstus. Ījabs vēlējās, lai viņš nekad nebūtu dzimis (Ījaba gr.3:11). Dāvids lūdzās, lai tiek paņemts prom uz vietu, kur viņam nebūtu jāsaskaras ar īstenību (Psalmi 55:6-8). Elija, pat pēc 450 neīsto praviešu (kas kalpoja Bālam) sakaušanas ar uguni, kas nāca no debesīm (1.Ķēn.gr.18:16-46) aizbēga uz tuksnesi un lūdzās, lai Dievs paņem viņa dzīvību (1.Ķēn.gr.19:3-5).

Tātad, kā lai mēs pārvaram skumju un depresijas periodus? Paskatīsimies, kā cilvēki Bībeles laikos pārvarēja savas grūtības. Ījabs teica, ka, ja mēs lūdzamies un atceramies visas savas svētības, tad Dievs atjauno mūsos prieku un taisnīgumu (Ījaba gr.33:26). Dāvids rakstīja, ka Dieva Vārda studēšana mums atnes prieku (Psalmi 19:8-9). Dāvids aptvēra arī to, ka pat vissmagākajos dzīves periodos slavināt Dievu ir radikāli nepieciešams (Psalmi 42:6). Elijas gadījumā Dievs deva viņam atelpu uz neilgu brīdi un tikai vēlāk sūtīja vīru Elīsu palīgā (1.Ķēn.gr.19:19-21). Mums arī ir vajadzīgs draugs ar ko dalīties bēdās un priekos (Māc.gr.4:9-12). Tas ir liels atbalsts, ja savas jūtas un domas varam dalīt ar tuvu Kristieti. Daloties savā pieredzē mūs var pārņemt izbrīns, jo atrodam, ka citi Kristieši arī ir cīnījušies ar tām pašām lietām, kas nomoka vai nomāc mūs.

Svarīgi ir saprast to, ka koncentrēšanās uz sevi, savām problēmām, sāpēm un it īpaši uz pagātni, nekad neatnesīs patiesu garīgo prieku. Prieks nav atrodams materiālās lietās un psihoterapijā, un pāri visam tas nav un nekad nebūs atrodams mūsu apsēstībā ar sevi. Prieks ir atrodams Kristū. Mēs, kas piederam Tam Kungam, lepojamies ar Kristu un neuzticamies miesai (Fil.3:3). Zināt Kristu nozīmē nākt pie pilnas sapratnes kas esam, apjaust patiesu garīgo apgaismību tā padarot par iespējamu lepoties ar sevi savā gudrībā, stiprumā, bagātībā un dievbijībā, bet Kristū – Viņa gudrībā un stiprumā, Viņa bagātībā un dievbijībā tikai un vienīgi Viņa personā. Ja mēs paliekam Viņā, iegremdējam sevi Viņa Vārdā un meklējam Viņu vairāk un vairāk tā attīstot intīmas attiecības ar Viņu, tad mēs saņemam pilnu un dziļu prieka sajūtu un apmierinājumu (Jņ.ev.15:1-11).

Beidzot, atcerieties, ka prieku varam atrast tikai caur Dieva Svēto Garu (Psalmi 51:11-12; Gal.5:22; 1.Tes.1:6). Mēs neesam spējīgi ne uz ko nošķirtībā no Dieva (2.Kor.12:10, 13:4). Pilnīgi noteikti ir tas, ka, jo vairāk mēs mēģinām atrast prieku caur dažādām rīcībām nošķirtībā no Dieva, jo nelaimīgāki un nožēlojamāki kļūstam. Atpūtieties Tā Kunga rokās (Mt.ev.11:28-30) un meklējiet Viņa vaigu caur lūgšanām un Svētajiem Rakstiem. ”Lai cerības Dievs jūs piepilda ar prieku un mieru ticībā un jūs Svētā Gara spēkā kļūtu pārpilni šajā cerībā” (Rom.15:13).

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kā izbaudīt prieku savā Kristīgajā dzīvē?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries