settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir Kristiešu meditācija?

Atbilde


19jā Psalmā 15 ir rakstīts: ”Lai Tev patīk manas mutes valoda un manas sirds domas Tavā priekšā, ak, Kungs, mans patvērums un mans pestītājs!” (”sirds domas” ir attiecinātas uz apceri jeb meditāciju). Meditācija (izcelsme latīņu) ir iegremdēšanās pārdomās, kaut kā apcerē. Tātad, kas ir Kristīgā meditācija un kā Kristiešiem vajadzētu meditēt? Nelaimīgā kārtā vārds ”meditācija” mūsdienās rada domas par kaut ko mistisku. Dažiem cilvēkiem meditācija nozīmē prāta attīrīšanu sēžot nekustīgā, neparastā pozīcijā. Citiem atkal meditācija ir sarunāšanās ar garu pasauli. Šādi pieņēmumi absolūti un pilnīgi nav attiecināmi uz Kristiešu meditāciju.

Kristīgai meditācijai nav nekāda sakara ar austrumnieciski orientālajiem mistiskajiem dibinājumiem. Šādas aktivitātes iekļauj tā saukto ”lectio divina,” (kas nozīmē ”vārdu lasīšanu”), transcendentālu jeb neskaidru meditāciju un daudzas citas, tā saucamās vērojošās lūgšanu formas. To dziļākajā būtībā visas šīs formas satur bīstamus priekšnoteikumus, ka noteikti ”jādzird Dieva balss,” ne caur Viņa Vārdu, bet gan caur meditācijas personīgo atklāsmi. Dažas baznīcas ir piepildītas ar šādiem cilvēkiem, kuri domā, ka viņi dzird runājam ”To Kungu,” bieži vien nonākot pretrunās viens ar otru un tādējādi radot nebeidzamas šķelšanās Kristus miesā. Kristieši nekad nedrīkst pamest Dieva Vārdus, kas ir Dieva iedvesti un ir noderīgi mācībai, vainas pierādīšanai, labošanai, audzināšanai taisnībā, lai Dieva cilvēks būtu pilnīgs, sagatavots katram labam darbam (2.Tim.3:16-17). Ja Bībele var nodrošināt mūs un apgādāt ar visu nepieciešamo katram labam darbam, tad kā gan mēs varam iedomāties, ka mums jāmeklē kaut kādu mistisku rīcību iespējas patiesā Dieva Vārda vietā vai papildus Tam?

Kristiešu meditācijai jābūt balstītai tikai un vienīgi uz Dieva Vārdu, tikai uz to, ko Tas saka un ko Dievs Pats atklāj par Sevi. Dāvids saprata šo patiesību un viņš apraksta cilvēku, kas ir ”svētīts” un ”kura prāts saistās pie Tā Kunga baušļiem, un kas dienām un naktīm domā par Viņa bauslību” (Psalmi 1:2). Kristiešu meditācija ir aktīvs domu process, kam mēs nododamies studējot Dieva Vārdu, lūdzot un prasot Dievam dot mums sapratni caur Garu, jo Dievs apsolīja, ka: ”Patiesības Gars vadīs mūs visā patiesībā; jo viņš nerunās no sevis, bet runās to, ko dzirdēs, un pasludinās mums visu, kas nāks” (Jņ.ev.16:13). Pēc tam mēs pielietojam šo patiesību savās dzīvēs uzticot un nododot sevi pilnīgi Svētajiem Rakstiem tā, lai tie valda pār mūsu dzīvēm un vada mūs ikkatrā ikdienas solī. Svētā Gara vadībā mēs izaugam un nobriestam visās Dieva lietās.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir Kristiešu meditācija?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries