settings icon
share icon
Jautājums

Ko Bībele saka par Kristiešu gavēni?

Atbilde


Svētie Raksti nepavēl Kristiešiem ieturēt gavēni. Dievs to nekad nav pieprasījis. Tajā pašā laikā Bībele to pasniedz kā kaut ko labu, derīgu, un izdevīgu. Apustuļu grāmata raksta par ticīgajiem, kas gavēja pirms svarīgu lēmumu pieņemšanas (Ap.d.13:2; 14:23). Gavēšana un lūgšanas ir bieži apvienotas (Lk.ev.2:37; 5:33). Tomēr pārāk bieža koncentrēšanās uz gavēni var tikt saistīta ar koncentrēšanos uz barības nelietošanu, bet ne pasaulīgo lietu nolikšana malā un koncentrēšanās uz Dievu. Gavēšana ir veids kā parādīt Dievam, un pašiem sev, cik nopietni esam attiecībā pret Viņu. Gavēšana daudzas lietas palīdz saskatīt no citas perspektīvas un atjauno paļaušanos uz Dievu.

Lai arī Bībelē gavēšana vienmēr ir saistīta ar pārtiku, pastāv arī citi veidi, kā varam gavēt. Jebkas, ko atliekam vai nedarām uz kādu noteiktu laiku ar mērķi koncentrēties uz Dievu, ir gavēšana (1.Kor.7:1-5). Katram gavēnim vajadzētu nolikt noteiktu laiku - īpaši, ja tas attiecas uz ēdienu. Garāks periods bez ēšanas varētu kaitēt organismam. Gavēnis nav domāts miesas sodīšanai, bet gan uzmanības virzīšanai uz Dievu. Gavēšana nav attiecināma uz diētām. Bībeliska gavēņa nozīme nav pazaudēt svaru, bet gan ieiet dziļākās attiecībās ar Dievu. Katrs cilvēks var gavēt, bet daži to nedrīkst darīt ar ēdienu (piem. diabētiķi). Katrs var nedarīt kaut ko ierastu kārtībā, lai vairāk pietuvotos Dievam.

Novēršoties no pasaulīgajām lietām, mēs varam spēcīgāk pievērsties Kristum. Gavēnis nav veids, kā panākt, lai Dievs dara to, ko gribam. Gavēšana maina mūs, bet ne Dievu. Kā arī gavēšana nav iemesls justies pārākiem vai labākiem par citiem. Gavēšana ir jādara pazemībā un ar priecīgu attieksmi. Mt.ev.6:16-18 ir teikts: ”Kad jūs gavējat, neesiet nīgri kā liekuļi, kas rāda drūmu seju, lai rādītos cilvēkiem kā gavētāji. Patiesi es jums saku: tie savu algu jau saņēmuši. Bet, kad tu gavē, svaidi savu galvu ar eļļu un mazgā savu seju, ka tu nerādies kā gavētājs cilvēkiem, bet savam Tēvam apslēptībā, un tavs Tēvs, kas redz apslēptībā, tevi atalgos.”

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko Bībele saka par Kristiešu gavēni?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries