settings icon
share icon
Jautājums

Vai Kristiešiem mūsdienās jānodarbojas ar eksorcismu jeb ļauno garu izdzīšanu?

Atbilde


Evaņģēlijos eksorcisms (ļauno garu izdzīšana no cilvēkiem) ir praktizēts bieži un aprakstīts Apustuļu darbu grāmatā; ar to nodarbojās dažādi cilvēki – apustuļi izdzina ļaunos garus, jo tā bija daļa no Kristus instrukcijas viņiem (Mt.ev.10); daudzi citi, kas lietoja Kristus vārdu (Mk.ev.9:38), fariziešu bērni (Lk.ev.11:18-19); Pāvils (Ap.d.gr.16) un daži citi, noteikti ļauno garu izdzinēji (Ap.d.gr.19:11-16).

Šķiet, ka Jēzus apustuļi izdzina ļaunos garus no cilvēkiem ar mērķi, lai parādītu Kristus varu pār dēmoniem (Lk.ev.10:17) un lai norādītu uz to, ka apustuļi rīkojās Jēzus vārdā ar viņiem doto Kristus autoritāti. Tas arī atklāja viņu ticību vai ticības trūkumu (Mt.ev.17:14-21). Nepārprotami skaidrs ir tas, ka dēmonu izdzīšana bija ļoti svarīga apustuļu kalpošanas darbā. Tomēr, nav skaidrs kādu lomu spēlēja ļauno garu izdzīšana pašā māceklības procesā.

Interesanti, bet šķiet, ka vēlākajos Jaunā Testamenta laikos attiecībā uz dēmoniskajām cīņām ir notikušas izmaiņas. Jaunā Testamenta pamācības (no vēstulēm Romiešiem līdz Jūdas vēstulei) runā par dēmoniskajām aktivitātēm, bet nesaka neko par pašu ļauno garu izdzīšanas procesu, ne arī pārliecina ticīgos to darīt. Mums ir teikts bruņoties ar visiem Dieva ieročiem, lai varētu stāties pretī velna viltībām (Ef.6:10-18) un padoties Dievam (Jēk.4:7); būt uzmanīgiem (1.Pēt.5:8) un nedot dēmoniem vietu savās dzīvēs (Ef.4:27). Taču, mums nav teikts izdzīt dēmonus un pat doma to darīt vai nedarīt mums nav jāapsver.

Vēstulē Efeziešiem mums ir dotas skaidras norādes par to, kā mēs savās dzīvēs varam iegūt pilnīgu brīvību cīņā ar ļaunā spēkiem. Pirmais solis ir likt visu cerību uz Kristu (2:8-9), kas lauž visus ”pasaules varas nesēja, gaisa valsts valdnieka” likumus (2:2). Mums jāizvēlas, un atkal ar Dieva žēlastību, jānoliek pie malas visus bezdievīgos paradumus un jāuzliek dievbijīgos (4:17-24). Tas neiekļauj dēmonu izdzīšanu, bet gan drīzāk prātu atjaunošanu (4:23). Pēc vairākām praktiskām norādēm mums, kā Dieva bērniem ir atgādināts, ka pastāv garīgā cīņa. Šī cīņa jāizkaro ar Dieva ieročiem, kas atļauj mums izturēt un palikt nelokāmiem pret dēmoniskās pasaules viltībām (6:10). Mēs pastāvam un izturam ar patiesību, taisnību, evaņģēliju, ticību, pestīšanu, Dieva Vārdu un lūgšanām (6:10-18).

Laikā, kad Dieva Vārds ir pabeigts un nokomplektēts, mūsdienu Kristiešiem ir daudz vairāk cīņas ieroču ar ko cīnīties pret garīgo pasauli, nekā tas bija agrīnajiem Kristiešiem. Ļauno garu izdzīšanas loma tika aizstāta, lielākoties ar evaņģēliju un māceklību caur Dieva Vārdu. Kopš brīža, kad Jaunajā Testamentā garīgo cīņu metodes vairs neiekļauj dēmonu izdzīšanu, rodas neskaidrības, kādas instrukcijas jālieto, lai kaut ko tādu paveiktu. Ja galējas nepieciešamības gadījumā kaut kas tāds ir jādara, tad to var darīt vienīgi un tikai ar Dieva palīdzību, Viņa Vārdu un Jēzus Kristus vārdā.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Vai Kristiešiem mūsdienās jānodarbojas ar eksorcismu jeb ļauno garu izdzīšanu?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries