settings icon
share icon
Jautājums

Ko Bībele saka par dziedināšanu? Vai esam dziedināti ar to, ka Jēzus izpirka grēkus?

Atbilde


Jesajas gr.53:5, uz ko atsaucas arī 1.Pēt.vēstulē 2:24 atrodamais galvenais pants par dziedināšanu bieži vien ir pārprasts vai nesaprasts. ”Viņš tika caururbts mūsu pārkāpumu dēļ, sists mūsu vainu dēļ – mūs glāba pārmācība, kas nāca pār viņu, ar viņa brūcēm mēs dziedināti.” Vārds ”dziedināt” var būt attiecināts gan uz garīgo, gan uz fizisko dziedināšanu. Lai arī kā, bet, ja Jesajas gr.53 nodaļu un 1.Pētera 2 nodaļu lasām kontekstā, tad kļūst skaidrs, ka šeit iet runa par garīgo dziedināšanu. ”Viņš mūsu grēkus Savā miesā labprātīgi uznesa pie krusta, lai mēs, miruši grēkiem, sāktu dzīvot taisnu dzīvi; ar Viņa brūcēm jūs esat dziedināti” (1.Pēt.2:24). Pants runā par grēku un taisnīgumu, bet ne par slimībām. Tādējādi, abi šie panti ”dziedināšanu” attiecina uz grēku piedošanu un glābšanu, bet ne fizisku ķermeņa dziedināšanu.

Bībelē garīgā dziedināšana nav savienota ar fizisko dziedināšanu. Dažreiz cilvēki top veseli ar brīdi, kad notic Jēzum Kristum visā pilnībā, bet ne vienmēr tā notiek. Dažreiz tā ir Dieva griba izārstēt, bet dažreiz nē. Apustulis Jānis dod mums brīnišķīgu perspektīvu jeb izredzes: ”Un šāda paļāvība mums ir uz Viņu; ja mēs ko lūdzam pēc Viņa gribas, Viņš uzklausa mūs. Ja zinām, ka Viņš uzklausa mūs, ko vien lūdzam, tad zinām, ka saņemam to, ko esam no Viņa izlūgušies” (1.Jņ.5:14-15). Dievs joprojām veic brīnumus, Viņš joprojām dziedē; tomēr slimības, sāpes un nāve joprojām ir realitāte šinī pasaulē. Līdz tam, kamēr Tas Kungs atgriezīsies, katrs, kas dzīvo uz šodienu mirs un lielākā daļa no viņiem (Kristiešus ieskaitot) mirs no fiziskām problēmām (slimības, ievainojumi u. c). Ne vienmēr Dieva griba ir mūs izdziedēt fiziski, bet mums jātic Viņam.

Galu galā, mūsu fiziskā dziedināšana gaida mūs debesīs. Debesīs nebūs ne sāpju, ne slimību, ne ciešanu, ne nāves (Atkl.gr.21). Mums vajadzētu mazāk uztraukties par fizisko stāvokli šeit uz zemes, bet tā vietā vairāk koncentrēties uz garīgo aspektu (Rom.12:1-2). Tad mēs būsim spējīgi vērst savas sirdis uz debesīm, kur nebūs jācieš no nekādām fiziskām kaitēm. Atkl.gr.21:4 apraksta īstu dziedināšanu pēc kuras mums visiem vajadzētu tiekties: ”Un Dievs noslaucīs visas asaras no viņu acīm, un nāves vairs nebūs, nedz bēdu, nedz vaimanu, nedz sāpju vairs nebūs, jo viss bijušais ir pagājis.”

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Ko Bībele saka par dziedināšanu? Vai esam dziedināti ar to, ka Jēzus izpirka grēkus?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries