settings icon
share icon
Jautājums

Kas radīja Dievu? No kurienes Dievs nāk?

Atbilde


Biežākais ateistu un skeptiķu arguments ir - ja visas lietas ir nepieciešams radīt, tad arī Dievam ir jābūt no kaut kā radītam. Secinājums: ja būtu bijis nepieciešams radīt Dievu, tad Dievs nav Dievs (un ja Dievs nav Dievs, tad dabiski, ka Dieva nav). Šī ir nedaudz vairāk sarežģīta forma no jautājuma - kas radīja Dievu? Katrs zina, ka nekas nevar rasties no nekā. Tātad, ja Dievs ir, tad Viņš ir kāda radīts, vai ne?

Šis jautājums ir viltīgs, jo tas aizvada maldīgā pieņēmumā, ka Dievs nāk no kaut kurienes, kas atkal rada jautājumu - kur tā vieta varētu būt, no kurienes Viņš nāk? Galējā atbilde ir – uzdot šādu jautājumu ir bezjēdzīgi. Tas ir tas pats, kas jautāt, kā smaržo zils. Zils nav lietu kategorija, kam varētu būt smarža sakarā ar ko jautājums pats par sevi ir kļūda. Tādējādi Dievs nav iekļaujams lietu kategorijā, kas ir radītas vai nākušas no kaut kurienes. Dievs nav ne radīts, ne cēlies no kaut kā. Viņš vienkārši eksistē.

Kā mēs to zinām? Mēs zinām, ka nekas nenāk no nekurienes. Tomēr, ja tur jebkad būtu bijis laiks, kad absolūti nekas nebija pastāvējis un eksistējis, tad nebūtu bijis iespējams radīt neko no tā, kas pastāv un eksistē tagad. Bet lietas eksistē. Tādējādi, ja nav iespējams, ka jebkad ir bijis pilnīgs tukšums bez jebkādas eksistences, tad kaut kas tomēr vienmēr ir pastāvējis. Tādējādi, tā eksistējošā, mūžīgi mūžos pastāvošā lieta ir Dievs. Viņš ir neradīta Būtne un tapa par cēloni visam, kas pastāv līdz pat šim laikam. Viņš ir neradīts debesu, zemes un visa, kas eksistē tanī un ap to radītājs. Dievs ir neradīts, visos laikos bijušais, visa visuma Radītājs.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas radīja Dievu? No kurienes Dievs nāk?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries