settings icon
share icon
Jautājums

Kas ir kristietis?

Atbilde


Vebstera vārdnīca definē vārdu kristietis kā „cilvēks, kurš apliecina ticību Jēzum kā Kristum, vai cilvēks, kurš pieder reliģijai, kas sakņojas Jēzus mācībā”. Šis ir labs iesākums ceļā uz to, lai saprastu, ko tad īsti nozīmē vārds kristietis, tomēr, šajā definīcijā vēl daudz kā pietrūkst, lai varētu pilnīgi saprast, kas ir kristietis Bībeles izpratnē.

Jaunajā Derībā vārds kristietis ir minēts trīs reizes (Apustuļu darbi 11:26 un 26:28, 1. Pētera 4:16). Jēzus Kristus sekotājus sāka saukt par kristiešiem vispirms pilsētā, vārdā Antiohija (Apustuļu darbi 11:26), jo viņu uzvedība, darbības un valoda bija līdzīga Kristum. Sākumā šis vārds tika lietots kā tāda nicinoša iesauka, kuru Antiohijas neticīgie iedzīvotāji lietoja, lai izsmietu kristiešus. Tā burtiskā tulkojumā nozīmē „Kristus partijai piederošais” vai „Kristus piekritējs, sekotājs”. Šis apraksts ir ļoti līdzīgs tam, kā šo vārdu definē arī Vebstera vārdnīca.

Diemžēl, laika gaitā liela daļa no šī apzīmējuma būtības un nozīmes ir zudusi, un tagad tas bieži tiek lietots, lai aprakstītu kādu, kas ir vienkārši reliģiozs, vai kam ir augstāki morāles standarti. Tas vairs neapzīmē tikai cilvēkus, kas ir patiesi, atdzimuši Kristus sekotāji. Daudzi cilvēki, kas netic Jēzum Kristum un nepazīst Viņu, uzskata sevi par kristiešiem, jo viņi kādreiz ir tikuši kristīti, vai tāpēc, ka viņi ik pa laikam aiziet uz baznīcu, vai vienkārši tāpēc, ka viņi dzīvo „kristīgā” valstī. Bet tas, ka tu ik pa laikam aizej uz baznīcu, vai palīdzi tiem, kuriem ir mazāk paveicies, vai tas, ka tev liekas, ka tu esi labs cilvēks, jau nepadara tevi par kristieti. Kāds evaņģēlists reiz teica: „Atrašanās baznīcā tevi nepadara par kristieti, tāpat kā atrašanās garāžā nepadara tevi par automašīnu.” Tas, ka tu esi kādas draudzes loceklis, vai ka tu regulāri apmeklē dievkalpojumos, vai tas, ka tu ziedo labdarībai, nevar padarīt tevi par kristieti.

Bībele māca, ka labie darbi, ko mēs darām, nepadara mūs pieņemamākus Dievam. Vēstulē Titam 3:5 ir teikts: „Viņš mūs izglāba, nevis taisnības darbu dēļ, ko mēs būtu darījuši, bet pēc Savas žēlsirdības, ar mazgāšanu atdzimšanai un atjaunošanos Svētajā Garā.” Tātad, kristietis ir kāds, kas ir atdzimis Dievā, (Jāņa ev. 3:3,7, 1. Pētera 1:23) un, kas ir uzticējies Jēzum Kristum kā savam Glābējam. Efeziešiem 2:8 saka mums: „Jo no žēlastības jūs esat pestīti ticībā, un tas nav no jums, tā ir Dieva dāvana.” Patiess kristietis ir cilvēks, kurš ir nožēlojis savus grēkus, un caur ticību Jēzus nopelnam viņa labā, saņēmis piedošanu no Dieva par tiem.

Patiess kristietis ir cilvēks, kurš ir noticējis Jēzum Kristum, tam, ka Viņš nomira pie krusta, lai samaksātu sodu par mūsu grēkiem, un trešajā dienā augšāmcēlās, tādējādi uzvarot grēku un nāvi, un dod mums iespēju dzīvot mūžīgi Debesīs kopā ar Viņu. Jāņa ev. 1:12 ir teikts: „Bet, cik Viņu uzņēma, tiem Viņš deva varu kļūt par Dieva bērniem, tiem, kas tic Viņa Vārdam.” Patiess kristietis ir Dieva bērns, Dieva ģimenes loceklis, cilvēks, kurš ir saņēmis jaunu dzīvi caur Kristu. Patiesa kristieša atpazīšanas zīme ir viņa mīlestība pret citiem un paklausība Dieva Vārdam (1. Jāņa 2:4, 10).

Vai tu esi pieņēmis lēmumu sākt ticēt un sekot Kristum pēc tā visa, ko tu šeit izlasīji? Ja tā, tad klikšķini uz pogas „Es šodien pieņēmu Kristu”, kas atrodas zemāk.

EnglishAtpakaļ uz latvisko versiju

Kas ir kristietis?
Kopīgojiet šo lapu: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries